Güzellik

Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesim Modelleri Nelerdir? Günümüzde yüzlerce saç modeli var. Bu modellerin arasından seçim yapmak ise oldukça güç. Günümüzde birçok saç modeli olsa da, her saç modeli her yüzde aynı etkiyi yaratmıyor.

Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesim Modelleri Nelerdir? Güzel bir görünüm için saç modeli seçerken yüz şekline göre karar vermek gerekiyor. Aşağıdaki ipuçlarını kullanarak yüz şeklinizi tespit edebilir, daha sonra hangi saç modellerinin yüzünüze daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yüz Şeklinizi Tespit Edin

Yüz şeklinize en uygun saç modelini tespit etmenin ilk adımı yüz şeklinizi belirlemektir. Temelde 5 farklı yüz şekli vardır. Bunlar; oval, yuvarlak, kalp, kare ve uzun yüz şekilleridir.

Oval: Yüzünüzün genişliği, yüzünüzün uzunluğunun üçte birinden az ise yüz şekliniz ovaldir. Oval yüzlerin sert köşeleri yoktur.

Yuvarlak: Yuvarlak yüzlerde, yüz genişliği ile yüz uzunluğu eşittir.

Kalp: Yüzün hatları yanaklarda incedir, alın ve elmacık kemikleri ise geniştir.

Kare: Kare yüz şeklinde, yüz genişliği ve uzunluğu aynı boyuttadır ve yüz hatları köşelidir.

Uzun: Uzun yüzlerde, yüz dar ve uzundur. Elmacık kemikleri belirgindir.

Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesim Modelleri Nelerdir
Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesim Modelleri Nelerdir

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri

Oval Yüz

Oval yüzler için uzun saç modelleri uygundur. Saçınızı toplayabilir, bu şekilde yüzünüzün otaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüzler için orta uzunlukta, düz saç modelleri uygundur.

Kalp Yüz

Kalp şeklindeki yüzler için, kısa saç modelleri daha uygundur. Kısa saç modelleri, kalp şekline sahip yüzlere genç ve etkileyici bir görünüş kazandırır. Ayrıca kısa saç modellerinin bakımı da oldukça kolaydır.

Kare Yüz Şekli

Kare bir yüz şekline en uygun saç modeli katlı saç modelleridir. Kat kat kesilen saçlar, kare yüz şekillerine çarpıcı bir görünüm verir. Kare yüz şekli için dalgalı ve kıvırcık saç modelleri de çok uygundur. Kare yüze sahip olan kişiler, cilt tonlarına uygun olan sarı tonlarını da tercih edebilirler.

Uzun Yüz

Dar ve uzun bir yüze sahip kişiler, uzun saç modellerini tercih etmelidir. Aynı zamanda bukleler ve dalgalar, bu yüze sahip kişilere farklı bir hava katar. Uzun yüzlü kişiler, kısa saç modelleri yerine, omuzlarının altına inen, uzun saç modelleri ile görünüşlerine çekicilik katabilirler.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu