SağlıkYaşam

Yorgunluğu Magnezyum İle Yenebilirsiniz

Her zaman yorgun olmanız ruh halinizi ve günlük yaşantınızı olumsuz etkileyecektir. Günlük yorgunluk ile mücadele ve anında enerji hissetmek için basit önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yorgunluk sadece yorgun hissetmek değildir. Motive edici bir eksiklikle halsiz hissetmenize neden olabilir ki bu, tüm günü enerjik yaşamak isteyen insanlar için uygun değildir. Vücudunuz yoğun yaşam tarzınıza ayak uydurmakta zorlanıyorsa, takviyeye geçme zamanı gelmiş olabilir. Vücudunuza biraz ekstra yardım verin ve faydaları hızla hissedin.

Hepimiz yorgun olmanın berbat olduğunu biliyoruz. Sabahın erken saatlerinde, gün boyunca iş ve evde bekleyen işler kesinlikle bizi sınar. Öyleyse, yorgunlukla mücadele etmek için ne yapabilirsiniz? Basit! Magnezyum alın. Sabah kahvesi için dükkânların önünde sıraya geçmeyi unutun bunun yerine büyük, çift çekimli, ekstra sıcak bir magnezyuma ne dersiniz?

Bir dahaki sefere yorgunluktan başını kaldıramadığınızda bir fincan kahve içmek yerine magnezyum içeren gıdalar tüketmeye çalışın. Kısa zamanda artık daha enerjik hissettiğinizi fark edeceksiniz.

Magnezyum sadece yorgunluğa yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun daha iyi çalışmasını sağlar. Kanı oksijenli tutar ve kasın çalışmasını sağlar. Magnezyum, hücrelerimizdeki enerjinin taşınmasından sorumlu olan gerekli bir bileşendir.

Magnezyum alımı için günlük öneri 400 miligramdır, bu nedenle hap formundan takviye almak istemiyorsanız oldukça fazla magnezyum taşıyan birçok doğal gıda var:

Magnezyum İçeren Gıdalar

Ham ıspanak

= 79 Mg (magnezyum)

Ham ıspanak magnezyumun yanı sıra çok fazla vitamin ve mineral içerir, bu da daha fazla sağlık yararı sağlar. Yağ oranı, kolesterol oranı düşüktür, çinko oranı yüksektir, tüm vitaminlerin yanı sıra demir de içerir.

Kabak çekirdeği / Susam

= 262 Mg / 351 Mg

Yüksek magnezyum infüzyonu ile kabak çekirdeği sevilen gıdalar arasındadır. Diğer sağlık yararlarına sahip olan kabak çekirdeği, güçlü magnezyum ve besin içeriğiyle dikkat çekmektedir. Yüksek magnezyum içeriği olan bir diğer gıda maddesi de susamdır.

Badem

= 268 Mg

Badem, pek çok sağlıklı yağ içerir. Kan şekeri, kan basıncı ve kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olan birçok sağlık yararına sahiptir. Bir başka sırrı da açlığı azaltmaları ve kilo vermeye yardımcı olmalarıdır.

Avokado

= 29 Mg

Bir süper gıda olarak bilinen avokado lezzetli ve sağlıklıdır. Avokado, önemli miktarda mono doymamış yağ asidi sağlayan tek meyvedir. Ayrıca kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu