Güzellik

Yılların İzlerini Silin: Antiaging Makyaj Ve Püf Noktaları

Daha genç görünmek için dolgu ya da estetik yaptırmaya ihtiyacınız yok. Sadece biraz makyaj hilesi ile çok daha genç görünmek mümkün. Cildinizi daha ince, pürüzsüz ve genç gösteren Antiaging Makyaj hakkında bilmediklerinizi anlatıyoruz. Bu makyaj tekniğinin ardından daha genç görüneceğiniz kesin. İşte, yılların izlerini silen Antiaging Makyaj Ve Püf Noktaları…

Daha Belirgin Elmacık Kemikleri!

Yanaklarınızı içeriye doğru çekin, ardından bronzlaştırıcınızı fırça darbeleri ile içe göçen alandan başlayarak, saç diplerinize kadar uygulayın. Fakat asla ışıltılı ve simli aydınlatıcılar tercih etmeyin. Eğer ürününüz toz değil de krem formundaysa, makyaj süngeri ile uygulama yapın.

Yüz Kaldırma Efekti Yaratın!

Antiaging Makyaj uygulaması için mutlaka kontür yardımı alın. Fakat ilk olarak kendiniz için doğru fondöteni kullandığınızdan emin olmalısınız. Yüzünüzün ortasından başlayarak dışa doğru fondöteni uygulayın. Son dönemlerde oldukça kullanışlı olan Kontür ve aydınlatıcı bir arada olan stickler daha çok işinize yarar, ancak isterseniz pudra formda olan ürünleri de kullanabilirsiniz.

Daha Belirgin Bir Burun

Aydınlatıcı ile burnunuzun tam ortasından başlayarak bir çizgi çekin. Daha sonra da bronzlaştırıcıyla burnunuzun her iki yanına da paralel çizgiler çekin. Bu işlem, burnunuzun daha belirgin ve kalkık görünmesini sağlayacaktır.

Gözlerinizi Belirginleştirin!

Kahverengi eyelineri üst kirpik diplerinize uygulayın. Bu özellikle küçük gözlere sahip olan kadınların çok işine yarayacak. Bu uygulama sayesinde gözleriniz olduğundan çok daha büyük görünecek. Üstelik, siyah renk kadar keskin görünmeyen kahverengi eyeliner yüzünüzü yormayacak ve daha genç görünmenizi sağlayacak. Özellikle en dış kirpiklerinize daha yoğun bir rimel uygulaması yaparak, daha canlı görünen gözlere sahip olabilirsiniz. Çekinmeden rimel bol bol kullanın.

Dudaklarınızı Dolgunlaştırın

Dolgunluk veren serum ya da dudak kremi ile dudaklarınızı biraz şişirin. Daha sonra dudağınızın üst kısmına, yani dudak ve burun arasında kalan kısma kapatıcı uygulayın ve dudak kalemi ile bir çizgi çekin. Ardından da kalemi parmak uçlarınızla iyice yedirin. Dudak parlatıcınızı alt dudağınızın ortasına sürerek Angelina Jolie efekti yaratabilirsiniz. Bu sayede olduğundan daha dolgun ve güzel görünen dudaklarınız olacaktır.

Fakat bu noktada dudaklarınızın mat görünmesine de dikkat etmenizde yarar var. Bu sayede daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Aşırıya kaçmadan mercan rengi ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.

Burada verdiğimiz Antiaging Makyaj tekniklerini kullanmanız durumunda daha güzel görünen genç ve parlak bir görünüme kavuşabileceksiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu