Dekorasyon

Yatak Odası Dekorasyonu Önerileri

Hemen hemen insanın evinde olan yatak odaları hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Bu odalara yapacağımız birkaç farklı dokunuş ile hem daha konforlu hem de daha şık bir görünüme kavuşturmak kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tek şey yatak odası dekorasyonunu doğru tercihlere göre yapmaktır. Bütün gün işte çalıştıktan sonra günün yorgunluğunu atmak için mutlaka konforlu bir yatak odasına ihtiyacınız vardır. Ayrıca geceleri daha iyi dinlenebilmek ve daha rahat uyuyabilmek için bu odaların seçimleri oldukça önemlidir. Bu seçimlerinizi yaparken seçeceğiniz yatak odası ürünlerinin rengi ve diğer mobilyalarla uyumu çok ama çok önemlidir

Yatak Odası Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Yatak odaları tasarlanırken ilk olarak odanın büyüklüğü hesaplanmalıdır. Eğer odanın büyüklüğünü hesap etmeden bir alışveriş yaparsanız sonradan pişman olursunuz. Yatak odaları sadece uyuduğumuz bir yer değildir. Ayrıca orada oturup rahatça kitap okuyabilir ya da dinlenebiliriz. Bu nedenle yatak odası dekorasyon ürünlerini doğru seçmeli ve doğru yerleştirmeliyiz. Eğer küçük bir yatak odamız varsa daha tasarruflu davranmalı ve kendimize yaşanılacak alan bırakmalıyız. Bunun en kolay yolu raylı bir dolap döşetmektir. Eskiden gömme dolapların kullanımı oldukça yaygındı. Şimdi bunların yerini raylı dolap sistemleri aldı. Bu dolaplar sayesinde hem tüm eşyalarınızı saklarsınız hem de yatak odanız yer kalır. Bir diğer önemli seçim ise yatak odası mobilya ürünleri seçimidir. Bu ürünleri seçerken duvarın rengine göre seçim yapmakta fayda vardır. Eğer duvarınıza göre bir seçim yapmazsanız duvar eşyalarınıza boğar ve mobilyalarınız ölü duruma düşer. Küçük odalarda genelde küçük yataklar seçmekte fayda vardır. En son nokta ise yatak seçimidir. Bu seçimde hiçbir şekilde bir başka eşya ile uyumu aranmamalıdır. Aranması gereken tek şey rahatın yataklığı ve konforudur. Ayrıca bu yatak odası ürün fiyatları oldukça ucuzdur. Her keseye ve her bütçeye göre yatak odası takımları bulabilirsiniz.

Yatak Odası Renk Seçimleri

Yatak odalarımız genelde farklı renklerde tasarım etmeyi severiz. Hanımların vazgeçilmez rengi olan pembe en sık rastladığımız renktir. Romantizmin rengi olan kırmızı ise bir başka tercih edilen renktir. Yatak odalarında genelde canlı renkleri kullanmakta fayda vardır. Canlı renkler hem odanızı rengârenk yapar hem de göz zevkinizi yerine getirir. Bu renk seçimi tamamlandıktan sonra en önemli nokta yatak odası aydınlatma ürünü seçimidir. Eğer yanlış bir ürün seçiminde bulunursak duvarlarımızın rengi yok olur. Bu nedenle büyük avizeler ya da abajurlar sayesinde bu ışıklandırma sistemi kullanılabilir. Ayrıca yatak odası tasarımında ekstra olarak kendinize bir alan yaratabilirsiniz. Rahat ve şık bir koltuk yardımı ile Pazar kahvaltılarından sonra gazetenizi okuyacağınız ve ya kahve içip kitap okuyacağınız şık alanlara sizleri beklemektedir. Tüm bu dekorasyonları kendi zevkinize ve tarzınıza göre yapmakta fayda vardır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu