Trend & Moda

Takı Kombini Nasıl Yapılır? Takılar KIyafetlerle Nasıl Kullanılır?

Yaz, kış her sezon takılar büyük önem arz ediyor. Tarz bir bütündür ve tarz takılar ile tamamlanabilir. Takılarımıçı öyle uygun kullanmalıyız ki, gerçekten tamamlayıcı görevi görsünler. Takılar yanlış kullanıldığı takdirde, rüküşlüğe yol açabilir yahut leke gibi durabilir. Kullandığımız takılara can verebilmeliyiz. Peki, bunu nasıl başaracağız?

Renklerin Uyumunu Yakalayın

Öncelikle renklerin ahengini yakalamalıyız. Birbiri ile yakışan renkleri çok iyi bilmeliyiz. Mesela; kırmızı ile mor, kahve ile yavruağzı, sarı ile siyah, fuşya ile saks… Bu renklerin yanı sıra; aynı rengin tonlarını da kullanarak, renk uyumunu yakalayabiliriz.

Renk Ağırlığı Önemli

Renki uyumunu da yakaladıktan sonra kıvam; yani hangi rengin ne derece ağırlıkta olacağını saptamalıyız. Aksi takdirde rüküşlüğe yol açarsınız. Kıvamı ayarlamada temel kural ise; göz yormaması, karmaşık durmaması ve her takının ayrı ayrı dikkati üzerinde toplamaması.

Söylediğimiz gibi tarz bir bütündür. Tarzınızı parçalara bölmeyin. Bir takıyı patlatırken, bir diğerini silmeyi bilin. Tonların akışını sağlayın, yani bir ona bir buna baktırtmayın. Öyle geçişler sağlayın ki, her biri birleşince bütün olmayı başarsın.

Gold ve Gümüş Takıları Yerinde Kullanın

Gold ve gümüşleri yerinde kullanın, siyah nokta gibi küpe takmayın mesela. O küçücük, siyah küpeler kulağa yapışmış bir leke gibi duruyor. Ya o mini küpenin siyah değil pırlanta olanını takın, ışık katın. Ya da diyorsanız ki illa siyah küpe takmak istiyorum, o halde küpe olduğu belli olsun, minimum kulak memenizin altına kadar inecek boyutta olsun.

Küpe Tercihine Dikkat

Küpenizi, üstünüze giymiş olduğunuz renkten bir renkte tercih edebilirsiniz. Bilekliğinizi etek yahut pantolon renginizde tercih etmelisiniz. Kolyenizi ise üst kıyafetinizin rengi ile zıt olacak renkte tercih ederek; kolyenizi patlatabilirsiniz. Tüm bunların yanında gold ve gümüşü, elbet doğru olmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu