MODA

Son Zamanların Trendi Ceket Modelleri

Klasik giyim tarzı denildiği zaman akla ilk olarak ceket gelmektedir. Genelde erkeklerin her mevsim kullandığı ceket modası artık yavaş yavaş bayanlarda da kullanılmaya başlandı. Ceketler kesimlerine, kalıplarına ve renklerine göre sınıflandırılır. Spor bir tarzınız varsa ekose tarzı ceketler tam size göredir. Kalın ceket tarzı ise genelde kışın yaygındır. Soğuk havadan koruma özelliği bulunan bu ceketler sade bir tasarıma sahiptir..

Kadınlarda Ceket Modası

Erkeklerin çok sık kullandığı ceket modası artık bayanlar içinde gerek iş hayatlarında gerekse sosyal yaşantılarında olmazsa olmaz bir parça haline gelmiştir. Sade bir görünüme ve havalı bir görünüme sahip olmak doğru ceket modellerinin seçimleri ile oldukça kolaydır. Bayanlar artık birçok alanda ceket kullanmaktadır. Bayanlar bu ceketleri genelde Mini ya da kalem etekler ile oldukça rahat şekilde kombinleyebilmektedirler. Etek kullanmayan bayanlar ise genelde dar paça pantolonlarla ceketlerini kombinlemektedirler. Bayanlar ceketlerini bu kıyafetler ile kombinlendiği zaman kendilerine stilinize Feminen bir hava katarlar. Ayrıca bu kombinleri topuklu ayakkabılar ile süsleyerek son derece şık olabilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra kot pantolonlarla ve t-shirtlerle birlikte giyebileceğiniz değişin tarzda ceketler bulunmaktadır. Sizlerde bayan ceket modelleri ile kendi tarzınıza uygun olan ceketi alabilir modern ve trend bir görünüme sahip olursunuz. Üstelik bu ceket fiyatları her keseye göre uygundur

Erkek Ceket Modası

Ceketler erkeklerin olmazsa olmasıdır. Her daim şıklık ve rahatlığı isteyen erkekler için birçok çeşit ceketler bulunmaktadır. Bu yıl birçok farklı erkek ceket modelleri ile karşılaştık. Bu modeller arasında erkeklerin en çok tercih ettiği model Blazer tarzı ceketlerdir. Bu ceketin tercih edilmesinin en büyük nedeni hem spor tarzı giyimlerde hem de klasik giyimler ile oldukça rahat kullanılmasından dolayıdır. Blazer tarzı ceketler hemen hemen her kıyafet ile oldukça rahat kombinlenebilir. Bunun yanı sıra ekose ve kadife kumaştan yapılan ceketler ise genellikle iş ve ofis ortamlarında tercih edilir. Erkeklerde ceketin en önemli aksesuarı saattir. Klasik ve deri bir saatler son dönemlerde en çok tercih edilen ürünlerdir. Üstelik bu ceket fiyatları her keseye göre uygundur.

Ceket Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yalnızca ceket değil, giyim üzerine ne alırsak alalım kesinlikle fiziğimizi çok iyi tanımamız gerekiyor. Öncelikle ceket alırken kumaşını elimiz ile incelemeliyiz. Genelde likra tarzı kumaş çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni likranın esneme özelliği ile vücuda hareket alanı bırakmasıdır. Çünkü ceket ile hareket etmesi biraz zordur. Bu yüzden esnek olmayan likrasız bir kumaşı tercih etmemeniz gerekmektedir. İkinci olarak ceketin ceplerine bakmamız gerekir. Ceketler genelde süs cepli olarak üretilir yani dışarıdan bakınca cep vardır fakat bu cep kullanılamaz. Bu yüzden eğer ceketiniz cebi olmasını isterseniz bu detaya dikkat etmelisiniz. Tabi bu bayanlar için farklıdır. Bayanlar için üretilen ceketlerde bol sayıda cep bulunmaktadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu