Güzellik

Saç Mezoterapisi Hakkında Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir? Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemidir. Bizde bu yazımızda saç mezoterapisi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için ele aldık.

Saç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir? Saçlı deride, yüzde ve vücudun belirli bölgelerinde kullanılan bu uygulamadaki amaç derinin orta tabakasındaki  aktif maddeyi tedavi edilmek istenen bölgeye direk enjekte edilmesidir.

Saç Mezoterapisinin Uygulanması Gereken Durumlar

Cansız ve mat görünen yıpranmış saçların canlanmasını sağlayan Saç Mezoterapisi anemi, tiroit hastalığı, gibi hastalıkları nedeni ile saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler  üzerinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca, mevsim değişikliğine ve stres bağlı saç dökülmesi  dökülme sorunlarında oldukça  etkili bir tedavi yönetimidir.

Saç Mezoterapisi Hakkında Merak Edilenler
Saç Mezoterapisi Hakkında Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi  Etkileri

Saç Mezoterapisi için kullanılan ilaçların yan etkilerin neredeyse hiç olmaması nedeni ile dolayı günümüzde oldukça çok uygulanmaktadır. Saç Mezoterapisi tedavisinde ortalama olarak 4-ya da 5 seanstan  sonra saç köklerinde istenilen değişimler gözle görülebilmektedir. Tam olarak sonuçları görebilmek için en az 3 ile 6  ay  kadar beklenilmesi tavsiye edilir.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkileri Hakkında

Saç Mezoterapisi  tedavisi için kullanılan tüm ilaçlar kana emilecek kadar kullanılmadığından yan etkileri neredeyse yok denecekten azdır.  Saç derisi detaylı  bir şekilde muayenesi yapıldıktan sonra kişinin ihtiyaçlarına uygun ilaç karışımları kişiye özel olarak hazırlanır. Saç için Mezoterapi uygulaması yapılacak olan  bölge uygun ilaçlar ile dezenfekte edilir. Sonrasında kişinin ihtiyacına göre hazırlanan ilaç bu karışımı ince uçlu iğneler ile saç dersinin içine enjekte yolu ile verilir. Uygulama sırasında ağrı oluşmaması için hastalara soğuk kompres uygulanır.

Saç Mezoterapisi Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat  Edilmeli

Saç Mezoterapisi uygulaması sonrasında cilt yapısına göre bazı kişilerde operasyon sonrasında uygulama yapılan  bölgede hafif  morluklar  ve kızarıklıklar görülebilir. Ekstra tedavi gerektirmeyen bu izler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer ve her hangi biz iz ya da leke bırakmaz. Saç Mezoterapisi sonrası en az  1 hafta kadar ile  başınızı darbelere ve  korunması, güneşten uzak durulması  önerilir.

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu