MODA

Sokak Modasına Uyun: Salaş Şıklığı Yakalamanın 5 Sırrı

Moda akımı sürekli değişiyor. Fakat son yıllarda en çok gördüğümüz stil, Salaş Şıklık. Salaş şıklığı yakalamak için kullandığınız parçalardan, taşımaya kadar bir çok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Kadınlar, söz konusu salaş şıklığı yakalamak olunca bu yolun hayli zorlu olduğunu düşünebiliyor. Hiç korkmayın, çünkü o kadar da zor değil. Sadece birkaç kurala dikkat ederek, sizde salaş şıklığı yakalayabilir, sokakta salına salına dolaşan o kadınlardan biri olabilirsiniz. İşte, Salaş Şıklığı Yakalamanın 5 Sırrı…

Oversize Modasına Uyun

Herkes bu terimin ne anlama geldiğini biliyor aslında. Çünkü yıllar önce kullanılan bir moda akımı şu anda geri dönmüş durumda. Her türlü parça ile uyarlayabileceğiniz bu akımı, özellikle kış aylarında tepeden tırnağa şıklığınıza yansıtmanız çok kolay. Tercih edeceğiniz büyük beden kabanlar, bir de ekoseli, kırçıllı ya da omzu düşük olursa modayı yakaladınız demektir. Salaş şıklık için bol jean’ler ve oversize basic tişörtler de tercih edebilirsiniz.

Tek Beden Tek Marka

Kadınlar en çok tek bir beden giyinmek ve sadece bir markanın kıyafetlerini almak gibi hatalar yapıyor. Evet, o markayı çok seviyorsunuz, kombinleri de çok güzel. Ama hazır olarak aldığınız, hiç hayal gücünüzü kullanmadığınız o kombinler sizi şık mı yapıyor? Kusura bakmayın ama bunun adı şıklık değil. Aynı markadan, sürekli aynı bedende alışveriş yapmak yerine farklı markalar deneyin ve biraz da büyük beden parçalar seçin.

Salaş Tişörtler Kurtarıcınız Olacak

Salaş şıklığı yakalamanın en kolay yolu tişörtlerden geçiyor. Eski görünümlü, yırtık, birkaç bedn büyük ve baskılı olursa bir o kadar daha makbul oluyor bu tişörtler. Koyu renk, dar bir Jean üstüne yırtık bir tişört altına da kısa topuklu bir ayakkabı ve rahat bir bot geçirdiniz mi olay tamamdır. Bu şekilde sokağa çıkın ve salaş şıklığın başkahramanı siz olun.

Yırtık Jean

Son zamanlarda herkesin üstünde görüyoruz, ama siz de bir tane edinseniz iyi edersiniz. Çünkü yeni moda akımı yırtık Jeanlar. Salaş şıklığı yakalayacağım derken bunu abartmaktan da kaçınmalısınız. Çünkü baştan aşağı yırtık Jeanlar, kötü bir görünüme neden olmalarının yanı sıra emin olun sizi tarz da göstermiyorlar. Abartıya kaçmadan az yırtık bir Jean kullanmanız durumunda ise harika bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bırakın Desenler Karışsın

Desenler birbirine karıştırılmaz diye kim söylemişse ona inanmayın. Çünkü 2018 sokak modasında adeta desenler birbirine giriyor. Çizgili desenler ile geometrik desenler, ekose ile çiçek desenleri, fırfırlı gömlekler ile pileli etekleri bir arada hiç çekinmeden kullanın. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ise desen ve renk uyumunu yakalamak. Araştırarak, deneyerek öğrenebilir, kombinlerinizi çeşitlendirerek kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu