Güzellik

Sivilceler Makyaj İle Nasıl Kapanır?

Sivilceler makyaj ile nasıl kapanır sorusunu çözüme kavuşturmak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Sizlere vereceğimiz bilgiler doğrultusunda hayal ettiğiniz makyaj platformuna merhaba demenin tam zamanı. Makyaj uygulamasına başlamadan önce cildinizi iyice temizlemeniz gerekmektedir. Bu adım kusursuz makyaj uygulaması adına oldukça önemlidir. Temizleme işleminin ardından cildinize güneş koruyucu krem uygulamanız gerekmektedir. Bu işlem cilt yapısının dengelenmesini desteklemektedir.

Daha sonra cilt renginiz ile uyum içerisine olan bir fondöten seçmelisiniz. Fondöten kullanımı sırasında dağıtıcı fırça platformundan yararlanabilirsiniz. Sivilcelerinizin olduğu bölüme fırça aracılığı ile tampon yapmanız gerekmektedir. Bu aşama sivilcelerin kusursuz bir şekilde kapatılmasına olanak tanımaktadır. Bu işlem sonrasında sivilcelerinizin üzerine kapatıcı da sürebilirsiniz. Kapatıcı sürme işlemini özel kapatıcı fırçası ile uygulamaya almanız gerekmektedir. Ardından sabitleyici pudra ya da transparan pudra uygulamasından yararlanabilirsiniz. Eğer makyajınızın sabitlenmesini istiyorsanız fondöten kullanımı öncesinde baz platformundan da yararlanabilirsiniz.

Sivilceleri Gideren Özel Maske Tarifi

Greyfurt Suyu
Limon Suyu
Karbonat
Kısa zaman zarfı içinde sivilce probleminizin geri plana alınmasına olanak tanıyan özel maske tarifi için öncelikle limon suyunu greyfurt suyu aracılığı ile harmanlayalım: Bu uygulama sonrasında karışımın içerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave edelim. Kusursuz cilt yapısına sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen özel maske tarifi aynı zaman da canlı ve sağlıklı cilt yapısına sahip olmanız adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Maske kullanımı sonrasında cildinizi ılık su aracılığı ile durulayabilirsiniz. Kullanıma alacağını bu maske tarifi sivilcelerinizin kuruyarak yok olmasına imkân tanıyacaktır. Sizler de mucizevi maske tarifi aracılığı ile hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Sivilce İzlerini Gideren Maske Tarifi:

Süt
Bal
1 adet muz
Cildinizin büyük düşmanı olarak değerlendirilen sivilce izlerine elveda demenin tam zamanı. Sivilce izlerini gideren maske tarifi için 1 adet muzu belender yardımı ile püre hali getirelim. Hazırladığımız muz püresinin içerisine bal ve süt ilave ederek harmanlayalım. Bu uygulama sonrasında elde ettiğimiz maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Bu işlem sonrasında cildimizi ılık su ile durulayalım. Dilerseniz maske sonrasında cildinize gül suyu aracılığı ile tonik de yapabilirsiniz. Kusursuzluğu yakalamanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bu maske tarifi aynı zamanda cildinizin yenilenmesini desteklemektedir.

Sivilceleri Gideren Mucizevi Maske Tarifi

Domates
Süt
Sivilceleri gideren mucizevi maske tarifi için bir adet domatesi belender ile püre haline getirelim. Ardından domates püresini süt aracılığı ile harmanlayalım. Maskemizi cilt üzerine masaj yardımı ile yedirelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Sizler de hayal ettiğiniz görünüme sahip olmak isteyenlerdenseniz kısa mucizevi maske tariflerine merhaba diyebilirsiniz. Hemen kolları sıvayın ve hayal ettiğiniz cilt tipi ile tanışın…

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu