Güzellik

Sağlıklı Saçlar İçin Elma Sirkesi ile Yapılan Saç Maskeleri

Elma sirkesi, her yaş grubundaki kadınlar tarafından saç bakımı için yaygın olarak kullanılan çok amaçlı bir bileşendir. Saç besleyici özellikleri, saç tellerinin doğal güzelliğini en üst düzeye çıkarabilir, kırık ve çatallaşmış telleri en aza indirebilir. Başka bir deyişle, saçınızda kullanmak yalnızca saç tellerini sağlıklı kılmakla kalmaz, aynı zamanda kepek, kaşıntılı kafa derisi gibi saç problemlerinin uzak durmalarını da sağlar. Sadece saç bakım rutininize ekleyin ve güzellik ürünlerinizin önemli bir parçası haline getirin.

Elma sirkesin kullanmanın en etkili yolu, saçlarınızın durumunu olumlu yönde etkileyebilecek ev yapımı maskeler oluşturmak için diğer doğal malzemelerle karıştırmaktır. Bal ve yoğurt gibi faydalı bileşenlerin elma sirkesi ile birleştirilmesinin sonucu, saçlarınızı sağlıklı hissetmenizin dışında ayrıca görünüşlerinde gözle görülür bir fark yaratabilir. Aşağıda belirtilen saç maskeleri, sağlıklı saçlara sahip olma hayallerini gerçeğe dönüştürecek. Bahsedilen maskelerin herhangi birini uygulamadan önce, kullanılan bileşenlerin saç tipinize nasıl tepki verdiğini öğrenmek için küçük bir saç derisine yama testi yapmanız gerekir.

Sağlıklı Saçlar İçin Elma Sirkesi İle Yapılan Saç Maskeleri

Elma Sirkesi Ve Yoğurt

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 çay kaşığı

Yoğurt – 2 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Malzemeleri bir kâseye alın ve doğal saç maskesini hazırlamak için karıştırın. Hazırlık bittikten sonra maskeyi alın ve saç derinize uygulayın. Duş başlığı ile örtün ve yarım saat saç tarafından emilmesini bekleyin. Ilık su ile durulayın. Hasarlı saçları onarmak için mükemmel olan bu karışım haftada bir kez uygulanabilir.

Aloe Vera Jeli Ve Elma Sirkesi

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 Çay Kaşığı

Aloe vera jel – 2 yemek yaşığı

Hazırlama Yöntemi:

İki malzemeyi karıştırın. Karıştırma bittikten sonra maskeyi saçlarınıza uygulayın ve yaklaşık yarım saat boyunca saç derinize oturmasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Kaşıntılı kafa derisi sorunuyla mücadele etmek için bu yöntemi uygulayın.

Elma Sirkesi Ve Domates Püresi

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Domates püresi – 1 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Domates hamurunu hazırlayın ve bu karışımı oluşturmak için elma sirkesi ile karıştırın. Saçı ve saç derisini malzemeyle kaplayın ve birkaç dakika parmak uçlarınızla masaj yapın. Yaklaşık yarım saat, temizlemeden önce malzemenin kurumasını bekleyin. Bu maskeyi ayda bir kez uygulayarak parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Elma Sirkesi Ve Kırmızı Pancar

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Pancar püresi – 1 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Birkaç haşlanmış ve doğranmış pancar parçasını rendeleyin ve bu maskeyi hazırlamak için elma sirkesi ile karıştırın. Saç derisine sürün ve yarım saat beklettikten sonra soğuk suyla temizleyin. Bu evde yapılan doğal tedaviyle kepekten kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi ve Yumurta Beyazı

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

1 adet Yumurta Beyazı

Hazırlama Yöntemi:

Malzemeleri uygun şekilde birleştirerek maskeyi hazırlayın. Ardından kafa derisi bölgesini tamamen kaplayarak saçlarınıza ve saç derinize uygulayın. 40-45 dakika saçınızda kalmasına izin verin. Daha sonra su ve şampuanla temizleyin. Saçları daha hızlı uzatmak için bu yöntemi haftada bir sefer uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Ve Çemen Otu

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Çemen otu tohumları – 1 tatlı kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Gece boyunca çemen otu tohumlarını bir kâse suya batırın. Sabah ezin ve belirtilen diğer malzemelerle karıştırın. Saçınıza ve saç derisine uygulayın. Daha sonra ılık suyla temizleyin. Kalın ve gür saçlara sahip olmak bu işlemi her hafta tekrarlayın.

Elma sirkesi Ve Yulaf Ezmesi

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Yulaf ezmesi – 1 yemek kaşığı

Gül suyu – 2 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Üç malzemeyi birbirine karıştırın, karışımı saçınıza ve saç derisine uygulayın. Ilık su ile durulamadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Yine bir hafta sonra, yumuşak saçlar için aynı işlemi deneyin.

Elma Sirkesi Ve Karbonat

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Karbonat – 1 çay kaşığı

Hindistancevizi yağı – 1 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Tüm malzemeleri birleştirin. Karışımı saçınıza ve saç derisine uygulayın. 40-45 dakika boyunca, malzemelerin saç derisine nüfuz etmesine izin verin. Haftalık olarak, mat ve cansız saç sorunları ile mücadele için bu maskeyi uygulayın.

Elma Sirkesi Ve Hardal Yağı

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Hardal yağı – 1 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Malzemeleri bir araya getirerek bu besleyici maskeyi hazırlayın. Daha sonra saç derisini kaplayın ve suyla temizlemeden önce yaklaşık 30 dakika duş başlığı ile örtün. Haftalık saç bakım rutininize bu maskeyi ekleyerek saç derinize nemi geri kazandırın.

Elma Sirkesi Ve Badem Tozu

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Bal – 1 tatlı kaşığı

Badem tozu – 1 tatlı kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Yapmanız gereken tek şey, bu maskeyi oluşturmak için tüm malzemeleri birleştirmek. Karıştırma sonrası, saç derisine ve ayrıca saç tellerine uygulayın. Kuruduktan sonra, malzemeyi yıkamak için şampuan kullanabilirsiniz. Sağlıklı saç ve saç derisi için ayda bir kez kullanın.

Elma Sirkesi Ve Avokado

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Avokado – 1 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

Bu maske için olgunlaşmış bir avokadoyu ezip elma sirkesini belirtilen miktarda karıştırın. Maskeyi hazırladıktan sonra, saçlarınıza ve saç derinizin her tarafına uygulayın. Ilık suyla durulamadan önce 40 dakika duş başlığı ile bekletin. Saçlarınızın sağlıklı olmasına yardımcı olmak için bu maskeyi aylık olarak uygulamaya çalışın.

Elma Sirkesi Ve Zeytinyağı

Malzemeler:

Elma sirkesi – 2 yemek kaşığı

Zeytinyağı – 2 yemek kaşığı

Hazırlama Yöntemi:

İki malzemeyi bir kâseye alın ve iyice karıştırın. Daha sonra maskeyi saç derisine ve saçlarınıza uygulayın. Birkaç dakika masaj yapın ve yarım saat sonra yıkayın. Saçlarınızın içeriden sağlıklı, dışarıdan parlak görünmesine yardımcı olmak için 8-9 gün sonra tekrarlayın.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu