Gebelik

Regl Gebelik İhtimalinden Mi Gecikir?

Regl Gebelik İhtimalinden Mi Gecikir? Kadınlar gebelik belirtisi olarak il başta adet gecikmesi noktasına dikkat eder. Bu arada da her adet gecikmesinin nedeninin gebelik olup olmadığını sorgular.

Regl Gebelik İhtimalinden Mi Gecikir? sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bizde merak edilen bu konuyu sizler için ele aldık.

Gebelik Nedeni ile Adet Gecikmesi

Adet dönemi geciken kadınlar sıklıkla adetim gebelik ihtimalinden mi gecikti sorusunu yöneltir. Kadınlar ortalama 28 günde bir adet kanaması ile karşılaşırlar. Kadınlar da bu süre farklı olsa da her kadın kendi düzenini yakalar. Bu nedenle de adet kanaması olması gerektiği halde olmadığı zaman gecikme olarak adlandırılır. Adet gecikmesinin pek çok nedeni vardır. Bu nedenlerden biri de kadınların gebe olmasıdır. Gebe olan kadınlar artık adet görmemeye başlar. Bu nedenle de gebeliğin anlaşılmasında adet gecikmesi son derece önemli bir hal alır. Adeti geciken kadınlar gebelik testi ile gebe olup olmadığını öğrenir.

Regl Gebelik İhtimalinden Mi Gecikir1
Regl Gebelik İhtimalinden Mi Gecikir1

Adet kanamanız olması gerekenden zamandan 10 gün sonra test yaptırmanız size gerçek sonucu verir. Ayrıca tam anlamı ile emin olmak için ikişer gün ara ile iki farklı test yaptırmanızda fayda vardır. Bu sayede de adet gecikmesi asıl nedeninin gebelik olup olmadığı ortaya çıkar. Gebelik nedeni ile adet gecikmesi olmama durumu da varır. Çünkü kadınların adet döneminin gecikmesinin tek nedeni gebelik değildir.

Adet Gecikmesinin Diğer Nedenleri

Gebelik olmadan da adet gecikmesi ile karşılaşmak olanaklıdır. Bu durum özellikle psikolojik nedenler ile ortaya çıkar. Kadınlar yaşadıkları stres ya da derin üzüntü gibi durumlarda adet düzensizliği ile de karşı karşıya gelir. Bu nedenle de yaşanılan adet düzensizliğinin en önemli nedenleri arasında psikolojik sorunlar yer alır. Kadınların yaşadığı adet düzensizliği mevsimsel kaynaklı da olabilir. Kimi zaman daha farklı bir coğrafi bölgeye tatile gidilmesi adet gecikmesi nedenleri arasında yer alır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu