Teknoloji

Öğrenmeyi Öğrenmek Nedir, Neden Önemlidir?

Öğrenmeyi Öğrenmek Nedir, Neden Önemlidir? Öğrenmeyi öğrenmek değişen bir çağda yaşadığımız için edinmemiz gereken becerilerin en başında gelmektedir. Tarih boyunca insanlar kendilerini geliştirmeye çalışmanın yollarını aradılar. Bu yolların en başında da Öğrenmeyi öğrenmek yer alıyor.

Öğrenmeyi Öğrenmek Nedir, Neden Önemlidir? Temel nokta öğrenmeyi öğrenmekte insanların kendi eğitimlerini yapabilmeleridir. İnsanlar kendi eğitimlerine katkı olsun diye kişisel gelişim kitaplarını yatırım yapmaktadırlar. Bu sebeple her yıl birçok kişisel gelişim kitabı basılmaktadır.

İnsanlar eğitim alabilmek için üniversitelere gitmektedirler. Lakin üniversiteler mevcut sistemin baskısını insanlara dayatarak verdikleri eğitimle insanların uzun yıllarını boşa harcamalarına sebep olmaktadırlar.

Öğrenmeyi Öğrenmenin Önemi

-Üniversiteye giden insanların genel çoğunluğu kendilerine bir sosyal statü verildiğini düşünerek bunu yapmaktadırlar.

-Üniversitelerin asıl amaçları öğrenmeyi öğretmek olmalıdır. Bu sayede insanlara farklı beceriler kazandırarak gelişimlerini hızlandıracaktır.

-Genel olarak bakıldığı zaman üniversite okumak çok da bir işe yaramamaktadır.

-Şu an da ülkemiz çok sayıda üniversite bulunmaktadır. Ancak bu üniversitelerin nitelikleri oldukça düşüktür.

-Üniversitelerimizin kütüphanelerinden hoca kalitelerine kadar düşük ve üniversitelerdeki kitap sayıları çok aşağılardadır.

-Değişen ve dönüşen bu çağda artık insanların üniversitelere ihtiyaç duymadan kendilerini geliştirebilme imkanları çok fazla bulunmaktadır. Bir bilgisayar ve internetiniz var ise kimse gelişiminizi durduramaz.

Öğrenmeyi Öğrenmek Nedir, Neden Önemlidir
Öğrenmeyi Öğrenmek Nedir, Neden Önemlidir

-Artık bir kitap elde etmek istediğiniz de bile bu kitapların PDF’lerini internetten rahatlıkla indirebilirsiniz.

-Artık bir bilgiye ulaşmak istediğiniz zaman karşınızda o bilgiyi edinebilmek için size internet üzerinden yardım edebilecek birçok uygulama bulunmaktadır. Bu nedenlerden ötürü interneti en verimli şekilde kullanmamız gerekmektedir.

Sizi hayatınızda zorlamayan ve konfor alanınızda tutan olaylar ve yaşan tarzı geliştirmez. Her zaman zorlanabileceğiniz ve konfor alanınızdan çıkıp zorlanabileceğiniz ortamlarda olmaya dikkat etmelisiniz.

Bilgiye olan açlığımızın artması gerekmektedir. Bilgi keşfedilmeyi bekleyen, analiz gerektiren ve öğrendikçe sizi canlı tutan bir olgudur.

Bilginizle insanlara hava atmak ve kendinize statü objesi oluşturmak değil kendinize katma değer kazandırmak için edindiğiniz bir beceri olduğunu unutmamalısınız. Bunların yanında ise insanlar her şeyi kolay yoldan öğrenebileceklerini düşünmektedirler. Bu en yanlış yaklaşımlardan bir diğeridir.

Ayrıca bunların yanında sürekli çevremizden sen yaparsın senin için rahat olur gibi geri dönütler alırız. Bu da büyük bir kandırmacadır. Herkes istediği her şeyi yapamaz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu