Dekorasyon

Mevsimlere Göre Tasarlanmış Dekoratif Ürünler

Günümüzde insanlar, evlerini dekore ederken, kendi kişiliklerinin özelliklerini, yaşam tarzlarını daha çok yansıtabiliyorlar. Evlerinde ihtişamı ve pahalı objeleri kullanmayı seven ve evlerini daha çok bu aksesuarlarla dekore edenleri ayrı tutarsak, günümüzde ev dekorasyonu kavramı, maddi olanakların etkisinden daha çok, kişisel zevklerin etkisi altına girdi.

Öyle ki, maddi olanaklar az olsa bile, ev dekorasyonunu son derece zevkli bir şekilde yapmak mümkün çünkü günümüzde kanepe, koltuk gibi temel ev eşyalarından daha çok, bu koltukların üzerinde kullanılan köşe yastıkları, yer minderleri, rengârenk duvar kâğıtları, halılar, köşe lambaları, aynalar, abajurlar, tablolar, sehpalar, çay takımları gibi küçük aksesuarlar daha çok ön plana çıkmış durumda. Ayrıca, mevsimsel değişikliklere bağlı olarak evinizde kullandığınız bu küçük aksesuarları değiştirerek evinizin her mevsime uyumlu bir görünüm yakalamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, en basitinden, kış mevsimi için oturma odanızda kullandığınız halıyı değiştirerek daha kırmızı, turuncu ya da koyu tonlarda renklere sahip olan bir halı kullanırsanız, daha sıcak bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ya da ilkbahar ve yaz mevsimleri için odanızda kullandığınız masa veya sehpalarda açık renk örtüler kullanarak yaz mevsiminin havasına daha uygun olan iç açıcı bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri Oluşturmak İçin Yardım Alabilirsiniz

Dekorasyon yapmak için en önemli olan faktörlerden biri, elbette dekorasyonunu yapacağınız odaların en, boy, yükseklik gibi fiziksel özellikleri. Eğer kullandığınız odanın özelliklerine uygun olan mobilyaların yanı sıra, her türlü ev eşyasını alırken iç mimarlar gibi dekorasyon konusunda uzman olan kişilerden veya dekorasyon işi yapan seçkin firmalardan yardım alabilirsiniz.

Aksesuarlardan İlham Alın

Bunun yanı sıra, onlıne dekorasyon siteleri ve seçkin mobilya mağazalarının internet siteleri de dekorasyon konusunda birbirinden güzel fikirler edinmenize yardımcı olabilir. Evlerde kullanılan en önemli aksesuarlardan biri de aynalar. Aynaları evinizin tek bir noktasında ve bir bütün halinde kullanmak yerine, parça parça kullanmayı deneyin. Ayrıca evinizde Retro, vintage veya avangart bir dekorasyon türü tercih etmişseniz, seçeceğiniz aksesuarların da bu tarzlarla uyum içerisinde olmasının oldukça önemli olduğunu da unutmamalısınız. Bunun yanı sıra, çok farklı şekillerde ve farklı büyüklüklerde duvar saatleri de ev dekorasyonunda kullanılan diğer önemli aksesuarlar. Saatleri evinizde kullanırken dikkat edeceğiniz en önemli ayrıntı ise, bu duvar saatinin boyutlarını kullanacağınız duvarın büyüklüğüne göre ayarlamanız gerektiği. Günümüzde ev dekorasyonunda kullanılan en güzel aksesuarlardan biri de elbette ki günümüzde ev dekorasyonlarında oldukça yoğun bir şekilde kullanılan duvar kâğıtları ve stickerler. Öyle ki, çalışma odanızda, oturma odanızda ya da evinizin giriş kısmında bu stickerlerin desenlerini en uygun şekilde seçerek mobilya ve aksesuarlarınızla harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu tür aksesuarları internet üzerinden satış yapan onlıne dekorasyon sitelerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu