Güzellik

Makyaj Rutininizi Hızlandıracak Makyaj Hileleri

Gün boyu dayanan bir makyajı hızlı bir şekilde yapmak, daha kolay eyeliner sürmek ve her yönden daha iyi bir makyaj yapmak… Ustalık istiyor sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Biraz araştırma, doğru ürün seçimi, biraz da el alışkanlığı bir araya gelince yapamayacağınız hiçbir şey yok. Tabii ki bir de işin püf noktasını yani makyaj hileleri bilmek gerekiyor… Ünlü makyaj sanatçılarının kullandığı makyaj hileleri wasquer.com’da.

Sabah erkenden kalkıp makyaj yapmak pek çoğumuz için işkence gibi. Bunu daha hızlı ve daha kalıcı şekilde halletmek ise hepimizin isteği. Genel olarak blogger’ları takip etmeye, vlogger’ların videolarını izlemeye ve onlardan öğrendiklerimizi uygulamaya çalışıyoruz. Profesyonellerin uygulamaları gibi başarılı olamıyoruz çoğu zaman. Elbette ciddi bir emek sonucu makyaj sanatçıları en doğru sonuçları alıyor. Fakat, kullanılan makyaj ürünleri ve uygulama teknikleri de başarıda büyük önem taşıyor. Kısacası, mükemmel makyajın yolu, biraz da olsa hileden geçiyor. O halde uzmanların kullandığı makyaj hileleri nelermiş, bir göz atalım.

1- Nemlendiricilerde Aydınlatıcı Özelliği:

Makyajda değil, genel cilt bakımından nemlendiricinin önemi tartışılmaz. Fakat, makyajın altında kullanılacak nemlendiriciye, makyaj uzmanları ekstra özen gösteriyor. Üzerine pek çok katman uygulanacağı için, cilt tipine uygun ve ince yapılı bir nemlendirici seçmekte yarar var. Eğer cildiniz biraz donuk bir görünüme sahipseniz, nemlendiricinizin yapısının ışıltı vermesine özen gösterebilirsiniz.

2- Kızarıklığı Gideren Göz Damlaları Kullanın:

Gözleriniz sabahları genelde kızarıyor ve makyajınız kötü görünüyorsa, göz damlalarından yardım alın. Sadece gözleriniz için değil, yüzünüzdeki kızarıklıklar ve sivilceler için de göz damlalarından yardım alabilirsiniz. Şimdi size harika bir tüyo vereceğiz; kızarıklık giderici bir göz damlasını bir kulak çubuğuna bolca damlatarak sivilcenin ya da kızarıklığın üstüne uygulayın. Biz değil, makyaj uzmanları söylüyor, kızarıklıklar sadece birkaç dakika içerisinde yok olacak.

3- Makyaj Bazınızın Rengi Şeftali veya Kayısı Renginde Olsun:

Makyajın daha uzun süre dayanması için cilt tipine uygun makyaj bazı kullanmakta yarar var. Makyaj bazı aynı zamanda cildin pürüzsüz görünmesini sağlıyor ve fondötenin kapatıcılığını da arttırıyor. Fakat, yorgun ve donuk görünen cildinizi aydınlatmak istiyorsanız, şeffaf makyaj bazları yerine şeftali ve kayısı rengi makyaj bazlarını tercih etmenizde yarar var. Özellikle yüzünüzde mavi-mor renkli koyu halkaları-lekeleri gidermek için bu renklerde makyaj bazları çok işinize yarayacak.

4- Fondöten ve Makyaj Bazı Arasında Pudra Kullanın:

Makyaj rutininin en önemli amaçlarından biri, makyajda dayanıklılığı sağlamaktır. Makyaj bazı, bu iş için artık vazgeçilmez ürünlerden biri haline geldi. Fakat, makyaj bazının ardından ince bir kat şeffaf pudra uygulamak, makyajınızın kalıcılığını daha da arttırır. Makyaj uzmanları, bu yöntemin çok daha fazla işe yaradığını söylüyor.

5- Makyaj Süngeri ile Fondöten Uygulaması Yapın:

Bütün makyaj sanatçılarının setlerinde en vazgeçilmez ürün makyaj süngeridir. Fondöteni makyaj süngeri ile uyguladığınızda, cildinizin her yerine ulaşmasını sağlar. Fakat burada da püf noktası makyaj süngerini suyla nemlendirerek kullanmak.

6- Bronzer, Aydınlatıcı ve Krem Forumlu Allığı Fondötenin Altına Uygulayın:

Başlığa baktığınızda, bu uygulamanın allık ve diğer ürünlerin amacını engelleyeceğini düşünebilirsiniz. Fakat, cildinizde doğal bir ışıltı yakalamak için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Ha bir de fazla cilt sorununuz yoksa ve yoğun kapatmaya ihtiyaç duymuyorsanız, doğru yöntem bu olacaktır.

7- Doğru Renkleri Tercih Edin:

Makyaj uygulamasının temeli doğru renkleri kullanmaktır. Genelde yapılan en büyük hata, yanlış renk ve tonları kullanmamız oluyor. Doğru renkleri seçmek demek, renk teorisine hakim olmak demektir. Kısaca söyle açıklayalım; eğer cildinizde kırmızı bir sivilce varsa, orayı yeşil tonlu bir kapatıcı ile kapatmalısınız. Çünkü, kırmızı ve yeşil birbirlerini nötrleyen renklerdir. Mesela göz farlarında da yeşil gözlerde mor rengi tercih etmek, gözleri daha ön plana çıkarır.

8- Kaşlarda Doğal Görünüm İçin:

Seyrek kaşlara sahip kadınlar bu konuda oldukça dertlidir. Eğer kaşlarınızı sıklaştırmak istiyorsanız, doğal kılları taklit eden ince vuruşları tercih edin. Bu sayede hem daha dolgun, hem de daha doğal kaşlara sahip olabilirsiniz.

9- Göz Farı Yerleşimi:

Eğer gözlerinizin küçük olduğundan şikayet ediyorsanız, daha büyük gözlere sahip olmak istiyorsanız, göz farınızın yerleşimine dikkat etmelisiniz. Göz kapağınızın üstüne koyu tonları kullanmaktan uzak durun. İç köşelere açık renk far ve ten rengi kalem uygulamak, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar.

10- Kedi Gözü Eyeliner

Göz şeklimize göre eyeliner sürmek en doğrusu, ancak herkes kedi gözü eyeliner istiyor. Eğer bu eyeliner tarzı göz şeklinize uymuyorsa, biraz daha yakınları deneyebilirsiniz. Uzun ve güzel gözler elde etmek içim klasik bir açılı eyeliner tercih etmelisiniz. Eğer gözleriniz yuvarlaksa, koyu kalem ile alt kirpik hattına geçin ve iç köşeye kadar devam edin. Doğal göz şeklinizi izleyerek, koyu göz kalemi sürüp küçük bir üçgen oluşturmak da başka bir hile.

11- Hint Yağı ile Kaş ve Kirpikleri Büyütün:

Doğal bir şekilde kaş ve kirpiklerinizi büyütmeniz mümkün. Omega 9 ve ricinoleic asit bakımından zengin olan hint yağı tüyleri besler ve büyütür. Kaş ve kirpiklerinize her gece tek kullanımlık bir kulak çubuğu ile hint yağı uygulayın kaşlarınızı ve kirpiklerinizi güçlendirin. Fakat, düzenli olarak uygulama yapmayı ihmal etmeyin.

12- Dudaklarınızın Pürüzsüz Görünmesi İçin Balsam:

Eğer dudaklarınızın pürüzsüz görünmesini ve rujunuzun daha dayanıklı olmasını istiyorsanız, mutlaka rujun altına bir balsam uygulayın. Eğer çok amaçlı bir balsam bulursanız, göz kapaklarınıza ve elmacık kemiklerinize de uygulayarak cildinize biraz daha parlaklık verebilirsiniz.

13- Rujunuz Daha Kalıcı Olsun

Rujunuzun daha kalıcı olması için önce dudaklarınızı nemlendirin, daha sonra da dudak renginiz ya da rujunuzun rengi ile eşleşen bir dudak kalemi ile çerçeve yapın. Bu işlemin ardında, rujunuzu fırça ile ince bir katman halinde uygulayın. Kağıt mendil ile dudaklarınızın üzerine hafifçe dokunarak fazlalığı alın ve şeffaf bir pudra uyguladıktan sonra bir kat daha ruj sürün.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu