Yaşam

İlişkinizin Uzun Ömürlü Olması İçin 5 Önemli Tüyo!

Seviliniz ya da eşinizle güzel giden bir ilişkiniz var, ancak bozulmasından mı korkuyor sunuz? Her zaman tutkulu bir ilişki yaşamak, heyecanı kaybetmemek mi istiyorsunuz? Tabii ki, sevgilinizi sizden başka kimse bu kadar sevemez değil mi? Bundan dolayı da o hep sizinle olsun, sadece sizin etrafınızda kalsın ve sizden başka kimseye gitmesin istiyorsunuz? Peki, bu mümkün mü? Sonsuza kadar sevgilinizle birlikte olmanın bazı yolları var. O halde uzmanlar tarafından verilen İlişkinizin Uzun Ömürlü Olması İçin 5 Önemli Tüyo nelermiş, gelin birlikte bakalım.

Ona Hep Güven Verin

Uzmanlar, sadakat ve sevgi için insanların kendini güvende hissetmesinin çok önemli olduğunu söylüyor. Güven duygusu insana daha anne karnındayken geliyor ve ikili ilişkilerde de büyük önem taşıyor. Bu nedenle sevgilinize güven vermenizin ve yanınızdayken kendisini güvende hissetmesini sağlamanızın ilişkinizin geleceği için çok önemli olduğunu unutmayın. Ona asla yalan söylemeyin ki, sizin kollarınız onun her zaman kaçacağı, sığınacağı güvenli bir liman olsun. Zaten sizin yanınızda kendini güvende hissetmezse huzurlu da olmaz. Bu nedenle ona vereceğiniz güven sizi özlemesini ve işi bitince bir an önce sizin yanınıza gelmek istemesini de sağlayacaktır. Mesela o size bir şey anlatırken can kulağı ile dinleyin ki, sizin sıkılmadığınızı bilsin ve her şeyi sizinle paylaşsın.

Onun Süper Kahramanı Sadece Siz Olun

Sevgilinizin yanında olduğunuzu ve ona destek olduğunuzu her zaman hissettirin. Ona olan sevginizi asla gizlemeyin ve gösterin. Zor zamanlarında onun yardımına siz koşun, yardım edin ve derdine ortak olun. Kendisine bile tahammül etmekte zorlandığı zamanlarda siz onun en büyük desteği olun ve ona zaman tanıyın. Merak etmeyin, ne kadar yanında olduğunuzu ve ona ne kadar destek olduğunuzu asla unutmayacaktır.

Onu Sürekli Eleştirmeyin

Sürekli eleştirilmeye hangi birimiz tahammül edebiliyoruz ki? Unutmayın sevgiliniz de bu duruma uzun süre tahammül etmez ve sürekli yerilmek istemez. Sadece kötü davranışlarına odaklanmak yerine onun iyi davranışlarını da takdir etmeyi ihmal etmeyin. İstediğinizi ona yaptırmak için asla duygusal tehditleri kullanmayın. Onu küçük düşürüp eleştirmek yerine, kadınlığınızı kullanarak sevgilinizi elde etmeyi deneyin.

Cinsel Hayatınız İyi Olsun

Doyum sağlayan ve yeterli bir cinsel hayat, uzmanlara göre ilişkinin sürekliliğini de arttırıyor. Kendinizi cinsel anlamda yeterli görmüyorsanız ya da sevgiliniz sizi bu konuda eleştiriyorsa kendinizi sorgulamanızın zamanı geldi demektir. Cinselliğin bir utanç olmadığını anlayın ve cinsellikten keyif almayı öğrenmeye başlayın.

Duygularınızı Paylaşın

Sevgi paylaşmaktır. Hep iyi şeyleri paylaşın demiyoruz, isteklerinizi, korkularınızı, rüyalarınızı, kısacası her şeyi onunla paylaşın. Bu sayede bu ilişki iki taraf için de güvenli bir liman olacaktır. Ayrıca bütün duygularınızı onunla paylaşmak, onun sizin yanınızda daha açık olmasını sağlayacaktır. Hatta onu bütün halleri ile kabul edeceğinizi düşünüp size çok açık olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu