Güzellik

Göz Rengi Mavi Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Güzelliğimize güzellik katmak için biz kadınlar makyaj ürünlerine tonlarca para harcarız. Ancak aldığımız ürünleri gelişigüzel kullanmamız doğru olmaz. Öncelikle sahip olduğumuz şartlarımızı değerlendirmeliyiz.

Bu yazımızda göz makyajına dair püf noktalarda bulunacağız. Göz makyajı yapmanın ilk kuralı göz renklerine önem vermektir. Her göz rengi için aynı makyajı uygulamak yanlış olacaktır. Bu nedenle yazımızda Mavi Göz rengine sahip olan kişilerin göz makyajı yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini bulabileceksiniz. Doğuştan mavi göz rengine sahip olanların cezbedici bakışlarını daha etkili hale getirmeye ne dersiniz?

Öyleyse 5 adımda önerilerimizi takip edin.

Makyaja başlarken

Göz rengi Mavi olanlar makyajlarına başlarken öncelikle gözlerinin köşelerine dikkat etmelidir. İç köşelerde görülecek kararmaları ortadan kaldırmak nedeniyle beyaz göz kalemlerini veya farı tercih etmelisiniz. Natural bir görünüm elde etmenin ilk kuralı Mavi gözlü olanlar için bu şekildedir.

Maviyle dost olan diğer tonlar ise bej tonlarıdır. Diğer göz renklerinde geçerli olmayan bu kural yalnızca Mavi gözlü olanlar için geçerlidir. Bejin tonları ile uygulayacağınız farlar başka hiçbir renge bu kadar yakışmayacaktır.

Gold etkisi

Göz makyajınızı tamamlayıcı olabilecek diğer renklere göz atacak olursak karşımıza gold veya bakır renkler çıkabilir. Altının ve bakırın tonları gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Mavi ile harika bir uyum sağlayacak olan bu renkler ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

Lacivert Eyeliner

Eyeliner kullanmayı seviyorsanız renginiz kesinlikle lacivert olmalıdır. Gözlerinizin beyaz kısmını ön plana çıkarmaya yardımcı olacak olan lacivert eyeliner aynı zamanda parlak bakışlara sahip olmanızı ve kızarıklıkları gidermenizi sağlar.

Mavi Göze Mavi Far

Göz makyajlarının olmazsa olmaz ürünü olan farların renklerini seçerken de aynı hassasiyeti sürdürmelisiniz. Mavi gözler için mavi renkli far kullanımının doğru olacağını söylersek ne düşünürsünüz? Endişelebilirsiniz veya riskli gibi görünebilir. Aslında mavi gözlü olanlar far seçimlerinde de maviyi tercih ettiğinde uyumu ne denli yakaladıklarını gördüklerinde oldukça şaşıracaklar.

Rimeli unutmayın

Yazımızın sonunda mavi göz rengi olanların makyajlarını nasıl yapmaları gerektiğine dair son önerimizi belirtiyoruz. Rimelsiz göz makyajını sonlandıramayacağınızın bilincinde olmanız gerekiyor. Ancak mavi göz rengine sahip olanlar rimel seçerken nelere dikkat etmelidirler? İşte bu sorumuzun cevabını hemen veriyoruz. Ekstra hacimli, dolgunluk veren ve yoğun renkli olan rimeller tam size göre.

Uyarı:

Makyaj ürünlerine karşı alerjiniz olduğunu test etmek için öncelikle küçük bir kısıma uygulayın. Kızarıklık ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar görmediğiniz de kullanmaya devam edin. Bu şikayetleri görürseniz ürünün kullanımını bırakın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu