Sağlık

Gögüs Dikleştirme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Son zamanlarda artan estetik operasyonlarında bayanların en çok tercih ettiği sistem göğüs dikleştirme ameliyatıdır. Bayanların göğüsleri vücutlarının öne doğru en çıkıntılı bölümüdür. Bu sebeple yerçekiminden en fazla bu bölge etkilenmektedir. Kadınlar hayatlarının belli dönemlerinde hormonal değişiklikler yaşarlar. Bu tip hormonal değişiklikler genellikle hastalık zamanlarında, gebelik dönemlerinde, yaşlandıklarında ve aşırı stres ile karşılaştıkları zaman meydana gelmektedir. Bu sebeple meme dokularında sarkmalar meydana gelir. Fakat bu sorunlar son teknoloji ile gelişen estetik operasyonlar sayesinde göğüs dikleştirme operasyonu ile düzeltilir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Kadınlarda göğüsler genellikle çocuk doğumundan sonra başlayan emzirmeler ile ortaya çıkar. Çocuklarını emzirmeye başlayan annelerde hamilelik sırasında alınan kilolar ile birlikte yer çekimini yenik düşer ve sarkmaya başlar. Bu anneler meme dikleştirme operasyonları ile eski memelerine rahatça kavuşabilmektedirler. Ayrıca göğüs dikleştirme ameliyatı olan anneler ameliyat sonrasında çocuklarını emzirmeye devam edebilmektedirler. Bunun yanı sıra sürekli alınan ve verilen kilolarda göğüs sarkmasına neden olur. Vücudumuzda ani oluşan kilo kayıplarında göğüsler küçülmekte ve aşağı doğru sarkmaktadır. Aynı şekilde alınan fazla kilolarda bu sefer göğüsler büyümekte ve aşağı doğru sarkmaktadır. Bunun en basit yoldan halletmek meme dikleştirme ameliyatı ile sağlanır. Ayrıca bu ameliyatlar ile eski göğüslerinize kavuşabildiğiniz gibi yepyeni yeni göğüsler yaptırma fırsatımızda bulunmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İz Kalıyor Mu?

Göğüs dikleştirme operasyonundan sonra maalesef göğüs de belli ölçüde iz kalmaktadır. Estetik cerrahi bölümünün uzun yıllardır üstünde çalıştığı bu durum hala tam olarak yok edilememiştir. Fakat son dönemde gelişen teknoloji ile beraber bu iz en aza indirilmiştir. Genellikle ameliyatın çeşidine ve göğüsün büyüklüğüne göre bu iz farklılık göstermektedir. Ancak bizim için en büyük avantaj bu izin sütyen ya da bikinin kapatacağı şekilde izin ayarlanmasıdır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatları genelde doktorları en çok zorlayan ameliyatların başında gelir. Her insana ve her vücut yapısına ayrı ayrı göğüs modeli ve yapısı çıkarmak oldukça zordur. Standart bir göğüs modeli olmadığı için doktorlar her hasta için farklı model geliştirirler. Bu operasyonlar genel anestezi ile beraber yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde memenin yapısına göre ameliyatın tekniği belirlenir. Hastanın isteğine göre ve vücudun göğsü kaldırması ihtimaline göre gerekli çizimler yapılır ve uygun göğüs elde edilir. Göğüs dikleştirme ameliyatları genel olarak 2’ye ayrılmaktadır. İlki son zamanlarda herkesin tercih ettiği küçük göğsü silikon koyarak büyütmektir. Bu işlemde göğsün içine silikon tabakası yerleştirerek göğsün büyümesi ve dik durması sağlanır. İkincisi ise genellikle kilolu ve hamile bayanların tercih ettiği büyük göğsü küçüğe çevirmektir. Bu estetik ameliyatında göğüs içerisinde bulunan fazla göğüs dokusu dışarı atılarak gerçekleşir. Böylece meme dikleştirme ameliyatı olan bir kişinin göğüsleri dik olacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu