Gebelik

Gebelikte Mide Yanmalarına Karşı Ne Yapılmalı?

Gebelikte Mide Yanmalarına Karşı Ne Yapılmalı? Hamilelikte anne adaylarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan biride mide yanmasıdır. Hamilelikte mide yanmasının sebebi ise, anne karnında ki bebek büyüdükçe midenin yukarı doğru itilmesi ve gebelik hormonlarına bağlı mide boşalmasında yavaşlama olmasından kaynaklıdır.

Gebelikte Mide Yanmalarına Karşı Ne Yapılmalı? Günümüzde hamile kadınların mide yanmalarına karşı birbirinden farklı çözümler üretmiş ve bunları uygulamaya çalışmışlardır. Uzmanlar tarafından oldukça yararlı tavsiyeler ve vitaminler eşliğinde hamile kadınların mide yanması sorunlarına çözüm bulmuşlardır. Hamile olmak her kadının tatmak istediği bir duygudur. Bu duyguyu yerine getirmek için bazı sorunları da göze almak gerekir. Bu sorunların başında mide yanması gelmektedir.

Gebelikte Mide Yanmalarına Karşı Ne Yapılmalı
Gebelikte Mide Yanmalarına Karşı Ne Yapılmalı

Mide Yanmasına Karşı Öneriler

Hamileliğin başlarında mide bulantısı veya yediğini hazmedememe gibi durumlar sık meydana gelmektedir. Bu durumlar genellikle hamileliğin başlarında olmakla birlikte bulantı veya kusma adet gecikmesi sonucunda meydana gelmektedir. Hamilelikte sıkça görülen bu mide yanması veya bulantı gibi olayları önleyemesek de azaltabiliriz. Uzmanların verdiği önerilerle hamileliğin bu ilk evresi daha kolay atlatabilir. Hamile kadınlarımız kokulara oldukça hassastır. Parfüm, sigara veya kızartma kokusundan uzak durulmalı veya farklı ağır kokulu ortamlardan kaçınılmalıdır.

Gebelikte Mide Yanmalarına Karşı Ne Yapılmalı?

Yemek öğünlerin sayısı oldukça artırılmalı ve daha çok fazla yemek yerinde sık sık ve az yemek daha faydalı olacaktır. Akşam yatarken sindirimi daha kolay olan yiyeceklere ve meyvelere yer vermelisiniz. Sadece kendinizi değil doğacak bebeğinizi de düşünmelisiniz. Asitli veya tütün ürünü içmemeli veya o ortamlarda bulunmamalısınız. Hamilelik sırasında yapılacak yürüyüşler sizi ve midenizi rahatlatacak ve sindiriminize kolay sağlayacaktır. Yürüyüşler ayrıca kilo almamak veya kolay bir doğum isteyen bayanlar için kolaylık sağlamaktadır. Mide yanmalarına çözüm bulmak için yediklerinize dikkat edilmeli ve sık sık yürüyüş yapılmalıdır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu