Gebelik

Gebelikte İki Kişilik Beslenmeyin!

Gebelikte İki Kişilik Beslenmeyin! Kadınlar gebelik döneminde kimi zaman yanlış bilgilere sahiptir. Bu bilgilerin başında ise sen iki canlısın iki kişilik beslenmen gerekiyor. Anne adaylarının uzak durması gereken en yanlış beslenme şeklidir.

Gebelikte İki Kişilik Beslenmeyin! Hamilelikte iki kişilik beslenme şekli yanlış bilgilerin en başında gelendir. Hamilelik sürecinde doğru ve sağlıklı beslenme hem anne hem de bebek için oldukça önemlidir. Peki bilinenin aksine hamilelikte beslenme nasıl olmalı? İşte hamilelikte doğru ve sağlıklı beslenme hakkında merak edilenler..

İki Kişilik Yeme Alışkanlığından Vazgeçin

Uzmanlar gebelikte iki kişilik beslenmeyin diyerek kadınları uyarır. Pek çok kadın bu noktada ciddi bir yanlışın içerisinde girer. Bu da kadınların son derece fazla bir şekilde kilo almasına neden olur. Hamilelik dönemi hem anne hem de bebek için sağlıklı bir beslenme olmalıdır. Bu noktada da kadınlar ne kadar çok yerse bebekleri için o kadar iyi olacağı yanlışı içerisine düşer. Anne adaylarının çok yemesinin bebekleri için hiçbir olumlu durumu söz konusu değildir.

Gebelikte İki Kişilik Beslenmeyin!
Gebelikte İki Kişilik Beslenmeyin!

Annenin beslenmesi bebeğe de ulaşır. Bu nedenle de anne adayının çok beslenmesi sadece kendine zarar olarak döner. Çok beslenen anne adaylarının kilo artışı da çok olur. Bu durum da doğum sonrası kilo vermenin daha zor bir hale ulaşmasına neden olur. Doğum sonrasında da ideal kilosuna hızla geri dönmek isteyen ve sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmek isteyen kadınların gebelikte beslenme konusunda dikkat etmesi gerekir. Öncelikli olarak iki kişi beslenmekten kaçınarak; kendisi için en sağlıklı besinleri tüketmesi gerekir.

Gebelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Gebelikte beslenme konusunda anne adayları mutlaka doktorunun tavsiyelerini dinlemelidir. Özellikle gebelik dönemlerinde anne adaylarının protein ihtiyacı artar. Bu nedenle de gebelik dönemi beslenme programına mutlaka protein ağırlıklı besinlerin yerleştirilmesi gerekir. Hamilikte anne adayları ve bebekleri için kalsiyum da çok önemlidir. Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişim sağlaması kalsiyum ihtiyacının karşılanması ile söz konusu olur. Gebelikte kalsiyum ihtiyacı karşılanırken de çok fazla yemek önerilmez. Sadece kalsiyum bakımından zengin besinleri tüketerek de ihtiyacınız olan oranı karşılayabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu