Dekorasyon

Evinizi Daha Ferah Hale Getirmenin 5 Yolu!

Evinizi Daha Ferah Hale Getirmenin 5 Yolu Nedir? sorusu dekorasyonda sıkça sorulan soruların başında gelmektedir. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri ele aldık.

Evinizi Daha Ferah Hale Getirmenin 5 Yolu! Evinizin ferah görünmesini istiyorsanız size evinizi ferah göstermenin 5 yolundan bahsedeceğiz. İşte merak edilen tüm detaylar yazımızda..

1-Açık renkler en büyük kurtarıcınız

Evet biraz klişe gelebilir ama bu bir gerçek. Açık renkli mobilyalar, açık renkli duvarlar evinizi daha büyük, ferah, ve aydınlık gösterecektir. İlk olarak bütün mobilyalarınızı değiştiremeseniz de duvarlarınızın rengini açmakla işe koyulabilirsiniz. Eğer yeni mobilyalar alacaksanız açık renkli tonlara şans vermenizi öneririz.

2-Tarzınıza en uygun geniş boy aynaları

Özellikle küçük yatak odalarında kendini çok belli eden bu yöntem artık sade, otantik ya da pop-art büyük aynalarla salonda oturma odasında her yerde kullanılmaya başlandı. Tarzınıza en uygun olanları bulup evinizin köşelerine yerleştireceğiniz bu aynalarla odaları olduğundan daha büyük ve ferah göstereceksiniz. Özellikle ışığı alan yerlerin karşısına yerleştirdiğiniz aynalarla odanız daha aydınlık ve ferah hissettirecek.

Evinizi Daha Ferah Hale Getirmenin 5 Yolu!
Evinizi Daha Ferah Hale Getirmenin 5 Yolu!

3-Doğru aydınlatmayla mucizeye şahit olun

Evinizi hangi tarzda döşemiz olursanız olun ona en uygun birden fazla aydınlatma tekniğiyle eviniz olduğundan daha büyük ve ferah gözükecek. Bunun için özellikle ağır her an düşecekmiş gibi gözüken avizelerdense daha sade, aydınlığı kesmeyecek modeller tercih edebilirsiniz.

4-Aksesuarlar süper ama dozunu kaçırmadan

Duvar panoları, çerçeveler, objeler, vazolar, heykeller… Bütün bunlar evimizi kişiselleştirdiğimiz orayı bizim yapan parçalar. Fakat her duvarda bir askı olması her baktığımız yerde bir objenin karşımıza çıkması bu gözü yoracak, kalabalık görüntüler odayı daha küçük gösterecektir. Bunun yerine konsepte göre düzenlediğiniz aksesuarlarınızdan sonra boş bir duvar bırakmak, masanın üzerinde sadece bir mum durması bu gibi durumlar daha düzenli ve toparlanmış hissettirecek. Bu da evimizin daha ferah olmasını sağlayacaktır.

5-Fazlalıklardan kurtulmalı

Bir önceki maddeden sonra ‘Az çoktur.’ ifadesini hatırlatarak fazlalık eşyalarınızdan kurtulmanızı öneriyoruz. Bunun için ikinci el satış sitelerini kullanabilir, sevdiğiniz birine verebilir ya da bağışlayabilirsiniz. Bu şekilde sizin görmekten sıkıldığınız ya da kullanmadığınız o parça işe yaramanın zevkine tekrar varabilir. Siz de az ve düzenli eşyalarınızla daha güzel bir eve sahip olabilirsiniz.

BONUS: Güneş girmeyen eve…

Son ve en önemli önerimiz ise perdelerinizin doğal ışığı engellemeyecek yapıda olması. Güneşlik gibi kalın olan perdelerinizi ise duvarlarınızın renginde seçerek duvar görüntüsünü bölmemiş böylece daha geniş bir görüntüye sahip olursunuz.

 

 

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu