Güzellik

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Formülleri

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Formülleri Nelerdir? Yoğun bir günün ardından en az sizler kadar cildinizin de dinlenip rahatlamaya ihtiyacı vardır. Bu da evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle mümkündür. Peki evde hangi malzemelerle nasıl bir maske hazırlanıp uygulanır? İşte cevabı.

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Formülleri Nelerdir? Kadınların en önemli giysisi olan cildi, her gün yoğun iş temposu ve makyaj yüzünden zarar görür ve dinlenmek ister. Kadınların cildini dinlendirmek için tercih ettiği doğal maskeler özellikle yüzde olumlu sonuçlar elde edilmesine yardımcı oluyor. Siz de oldukça kolay bulunabilen malzemeler ile kolayca hazırlanabilen maskeleri yaparak yüzünüze gereken özeni gösterebilirsiniz.

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Formülleri
Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Maske Formülleri

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Maskeler

Akneden şikâyetçi olan kişilerin kullanacağı yumurta akı ve limon maskesi kişinin kısa sürede sivilcelerden arınmasını sağlayacak. Yumurta akı yüzdeki porları sıkılaştırır ve akne oluşumunu engeller. Yumurta akının içine bir çay kaşığı limon ekleyerek bu karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bunun yanı sıra yağlı ve akneye meyilli ciltlere çok iyi gelen kili de kullanabilirsiniz. İki çay kaşığı kili su ile karıştırarak yüzünüze uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayarak değişimin farkına varın.

Kuru ve Karma Ciltler için Formüller

Kuru ciltlerin en iyi dostu olan avokado içeriğinde bulunan vitaminler ve yağ asitleri kuru ciltler için bulunmaz bir nimet. Avokadoyu püre haline getirerek içine 1 kaşık bal ve badem yağı ekleyerek karşımı yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekleterek yıkayın. Bunun yanı sıra alternatif olarak muzu püre haline getirin ve içine 1 çay kaşığı bal ekleyerek yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleterek durulayın. Karma ciltler için ise bir tatlı kaşığı mısır ununun içine bir tatlı kaşığı yoğurt ve balı ekleyerek yüzünüze uygulayın ve durulayın. Bu doğal maskeler ile yüzünüzün kısa süre de eski canlılığını ve tazeliğini kazanacağınızdan emin olun.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu