Yaşam

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Etkili 12 Egzersiz

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Etkili 12 Egzersiz! Egzersiz her bireyin hayatında kritik bir yer tutmaktadır. Egzersiz, sağlıklı olmak adına, gerçekleştirilmek zorunda olduğu için, yapılacak birkaç günlük rutin egzersizleri önemlidir.

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Etkili 12 Egzersiz! Evde yapabileceğiniz egzersizler ile sağlıklı kalabilir ve cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Peki evde yapılabilir olan en etkili egzersizler neler?

Yürüyüş

Evinizin etrafında üç-beş kat dolaşmak günlük yürüyüşünüzün bir parçası olarak kabul edilebilir. Biraz daha hareketli olanlar spor salonuna gitmeden önce 20-30 dakika yürüyüş yapabilirler.

Koşu

Egzersiz programınız arasına koşu almak kalp krizi ve diyabet riskinizi azaltacaktır. Koşu için koridora ya da açık havaya çıkın. 45 dakika, koşuya ayırdığınız zaman içinde, düzenli bir şekilde koşmaya zaman ayırın.

Merdiven Çıkışı

Kağıt torbalarla evinizin merdivenlerinden çıkmaya çalışarak karın, bacaklarınız ve kalbinizin rahatça çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kaburgalarınızı ve Omuzlarınızı Güçlendirin

Evinizde havluya ya da somya vererek, omuzlarınızı, kaburgalarınızı ve sırtınızı güçlendirmek için özel egzersizler yapabilirsiniz.

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Etkili 12 Egzersiz
Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Etkili 12 Egzersiz

Push-up

Egzersiz salonuna gitmeden önce, kol kaslarınızı onarabileceğiniz push-up hareketi yapmak isteyebilirsiniz. Farklı hareketlilik ve eğilimleri denemeniz egzersizin etkinliğini artıracaktır.

Oturma Krikosu

Bu hareket, uzun süre oturduğunuzda düşecek olan kalçalarınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Omuzlarınızı arkaya doğru iterek başlayın.

Yavaş Basen Çalışmaları

Bir havlunun üstüne uzanın ve belinizin doğru şekilde kalması için sırtınız varsa sarılmalısınız. Sırtınızın üzerinde kalarak, havayı birkaç saniye tutun ve tekrar alın.

Jumping Jacks

Jumping jacks hareketiyle üst vücut gücünü geliştirecek, aynı zamanda kalbinizin ritmini hızlandıracak ve nefesinizi daha kolayca alacaksınız.

Sırt

Bir kanepe veya havluya yaslanarak somunatlar çalışması yapabilirsiniz. Kollarınızı germe ve eğme hareketleriyle güçlendirin.

Omuzları ve Kasları Güçlendirmek

Kanatlar, bu egzersiz omuzların kaslarını güçlendirecek ve hareket yeteneğine katkı sağlayacaktır. Haftada bir, kaslarınızı şekillendirmeyi hedefleyin.

Vücut Ağırlık Hareketleri

Hareketleri dönebilirsiniz. Üst vücut kaslarını güçlendirmek için diz kırıp tekrar ayakkabı düzeltme. Omuzlarınızı, bacaklarınızı ve alt karın kaslarını güçlendirmek için ayak kaldırma hareketleri yapabilirsiniz.

Zıplama

Günlük 10 – 20 zıplama hareketi yapmayı unutmayın. Bu hareket kalbinizin atış seviyesini yükseltecek ve sizi enerjik ve rahat hissettirecektir.

Bir egzersiz programını kendi başınıza oluşturmanın gerçekten çok faydalı ve keyifli bir şey olduğunu unutmayın. Evinizde şimdiye dek söylenen egzersizleri tek tek birkaç tur deneyin, egzersizleri daha fazla daha kısa vakitlerde nasıl tamamlayabileceğinizi öğrenin ve sizi evden çıkmaya zorlamadan size tüm gün enerji verecek egzersizler yapmaya devam edin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu