Yaşam

Eski T-Shirtlerden Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır?

Eski T-Shirtlerden Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır? Anne ve babalar çocuklarının günlük hayat içerisinde giyindikleri elbiselerini çabuk eskittiğinden hep şikayet ederler. Bu şikayetlerin en meşhurlarından biri de çocuğa elbise veya kıyafet almakla başa çıkamıyoruz.

Eski T-Shirtlerden Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır? O kadar yaramaz ki bir elbise veya kıyafetin bir hafta  bile gitmediği oluyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çocuklar elbette yaramazlık yapacaktır. Şöyle bir düşündüğümüz zaman hangimiz yaramaz değildik ki? Anne ve babalar, çarşıdan ve pazardan çocuğa elbise almak yerine hiç evdeki eski giyim eşyalarından çocuğuna elbise üretmeyi düşündü mü? Mesela anneler, kız çocukları için evde çekmecelerde boş yere kalabalık yapan eski t-shirtlerden çocuk elbisesi yapabilirler. Bu nasıl mı olacak?

Eski T-Shirtlerden Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır
Eski T-Shirtlerden Çocuk Elbisesi Nasıl Yapılır

 

Eski T-Shirtlerden Çocuk Elbisesi Yapma

Eski t-shirtlerden çocuk elbisesi yapmak için anneler evde bulunan aynı renk veya uyumlu renklerden oluşan üç t-shirtden iki tanesini t-shirtlerin yaka kısımlarının biraz altından düzgün bir şekilde keserler. Yakası kesilen bu iki t-shirt, bütün bırakılan t-shirtün alt kısmına peş peşe dikildikten sonra elbisenin iç tarafından ayrı yan taraflarına geniş lastikler gerdirilerek dikilir.

Bu sade bir elbise olacağından çocuğun pek hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenle çocuğunda fikrini alarak bu yeni çocuk elbisesi süslenebilir. Çocuk elbisesi süsleme işleminde de çocuğun hoşuna gidebilecek kuş veya çiçek motifleri kullanılabilir. Süsleme işlemini de tamamladıktan sonra çocuğun yeni elbisesi hazırdır. Ayrıca çocuğunuzun boyuna göre üç yerine iki t-shirtte kullanabilirsiniz. Yalnız iki t-shirt kullanırsanız birini kesiyorsunuz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu