Trend & Moda

Erkek Giyimde Sıklıkla Yapılan 5 Hata

Erkek Giyimde Sıklıkla Yapılan 5 Hata Nedir? Çabasız şıklık yaratmak isteyenler için erkek giyimde sıklıkla yapılan 5 hatayı kaleme aldık.

Ufak tefek giyim yanlışlarının şıklığınıza gölge düşürmesine izin vermeyin. Hem doğru parçaları seçmek, hem de dengeli kombinler oluşturmak istiyorsanız erkek giyimde yapılan hatalardan haberdar olmalısınız.

Şıklığın Kapısı; Vücut Tipine Göre Giyinmek

Davette, arkadaşlarınızla bir etkinlikte, iş yerinizde, kutlama yemeğinde nerede olursanız olun şıklığın kapısı vücut tipine göre giyinmekle açılıyor. Nasıl bir vücuda sahip olduğunuzu analiz etmeden, vücut ölçülerinizin farkında olmadan bir tarz sahibi olamazsınız. Her ortamda şık olmak istiyorsanız ve göz dolduran bir stil yaratmak amacındaysanız vücudunuza uygun parçaları seçmelisiniz.

Bu konuda erkek giyiminde yapılan yanlışlar;

-Vücuda dar gelen ya da bol duran gömlekler tercih etmek

-Boy uzunluğuna göre çok kısa veya uzun pantolonlar giymek

-Takım elbiseleri vücut ölçülerine göre tasarlattırmamak

Büyük Desenli Kravatlar Out Oldu

Gelelim 2021 modası erkek giyiminde yapılan ikinci hataya. Sezonun trendlerine ayak uydurma niyetindeyseniz büyük desenli, parlak renkli kravatları gardırobunuzdan kaldırmanız gerekiyor. Çünkü bu hata, tüm takım elbiseyi bozacak demodelikte diyebiliriz. Bunun yerine ince kravatlar ve ince yakaların tercih edilmesi daha doğru. Size bu konuda küçük bir tüyo daha: Kravatı bağlarken, uç kısmın pantolon kemeri hizasında olmasına dikkat edin!

Erkek Giyimde Sıklıkla Yapılan 5 Hata
Erkek Giyimde Sıklıkla Yapılan 5 Hata

Pantolon Paçası ile İlgili Detaylar

Pantolon alırken boyunuza göre uzun paçaların olmaması için mağazada mutlaka deneyin. Paçanın ayakkabı topuğunun 1 ya da 2 cm üstünde bitmiş olmasına dikkat edin. Ayrıca paça boyu yaptırmayı da unutmayın. Yakın zamanda moda olan dar paçalar, 2020-2021 kış modası için de hâkimiyetini devam ettirmektedir. Bu nedenle özellikle dar paça olan pantolon modellerinde bileklerde katlamalar ve çok uzun paçalar kötü duruyor. Ayrıca sezonun trendlerinden ziyade uygun uzunlukta pantolon paçası, sizi daha fit ve uzun gösterecektir!

Uzun Kollu Ceketlerden Uzak Durun

Erkek giyimde yapılan hatalar denilince uzun kollardan bahsetmeden geçmeyelim. Özellikle kabanlarda, palto ve ceketlerde kolların uzun olması sıklıkla karşılaştığımız bir hata. Çünkü kol boyu kesinlikle bileğinizde bitmelidir. Hatta bu yılın erkek giyim trendleri gömleğin manşetinin, pardösü ya da ceketlerden gözükmesine bile izin veriyor. Ayrıca uzun ceket kollarının sizi olduğunuzdan hantal ve kısa göstereceğini de unutmayın…

Atletlerinizle Vedalaşın

2021 modası erkek giyimini yakından takip etmek istiyorsanız, atletlerinizin vedalaşmanın vakti geldi de geçiyor bile. Çünkü atletler, sezonun trendlerine yakışacak tüm kombinleri bozabilen parçalardır. Atlet yerine üşüyenler için V yaka trikoları öneriyoruz. Yani çok gerekli olduğu durumlarda işe giderken takım elbisenizin içine baskısız V yaka düz renk bir tişörtte giyebilirsiniz. Ama sakın gömlek içerisine desenli bir tişört giymeyi denemeyin. Gömlek içine kareli veya çizgili tişört çizerek gömleğin tüm düğmelerini açmak, zıt desenleri bir arada kullanmak ve büyük marka logosu, yazı ve ifadeler içeren kıyafetleri tercih etmek erkek giyimde yapılan hatalar içerisinde yer almaktadır.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu