MODA

Dikkat! Bu 8 Stil Hatası Sizi Olduğunuzdan Daha Yaşlı Gösteriyor

Moda her yıl değişiyor ve uyum sağlamak da bir hayli zor oluyor. Fakat, gözünüz kapalı her şeye moda diye atlamak da hüsranla sonuçlanabiliyor. İşte, Sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren 8 stil hatası.

Tüvit Kumaş

Bazı kumaşlar gençliğin sembolüdür, mesela Jean. Ama tam tersine bazı kumaşlar da sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir. Tüvit kumaşı illa kullanmak isteyenlerdenseniz, farklı yollar ve aksesuarlar deneyin ki, şık olayım derken kendinizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermeyin.

Okuma Gözlükleri

Havalı aksesuar denilince aklımıza ilk gözlük geliyor. Fakat, hiçbir kadın burnunun ucunda demode bir okuma gözlüğü ile çekici olmuyor. Modern tasarımlı gözlükler tercih ederseniz, daha çekici ve genç görünebilirsiniz.

Gri Saç

Dünya giderek daha modern bir hale geliyor ve biz de saçımızı istediğimiz gibi boyayabiliyoruz. Bu gerçekten büyük bir lüks, ama bazen de saçımızı griye boyuyoruz ve kendi kendimizi yaşlı gösteriyoruz. Kızlar, şu gri saç modasından artık vazgeçin, çünkü yaşlı gösteriyor.

Hırkalar

Eğri oturup doğu konuşmak gerekirse, ben daha hiç seksi gösteren bir hırka görmedim. Siz de bir düşünün ama bulamayacaksınız muhtemelen. Çünkü hırkalar bizi güzel göstermek yerine yaşlı gösteriyor. Hal bu ki yelek ya da ceket tercih etsek çok daha güzel görüneceğiz.

Rahat Ayakkabılar

Tabii ki her gün topuklu ayakkabı giyip kendinize eziyet edin demiyoruz, ama rahat diye de sizi daha yaşlı gösteren ayakkabıları da giymeyin. Şık olan ayakkabıları tercih etmeye özen gösterin, topuklu ya da topuksuz olması hiç önemli değil.

Mom Jeans

Mom jeanslar artık günlük yaşamın bir stili haline geldi ve şüphesiz de çok rahat. Fakat, bu pantolon sadece 20’li yaşlarındaki kadınlara yakışıyor ve daha büyük yaşlarda daha da yaşlı gösterme riski oldukça yüksek.

Teninize Gitmeyen Renkler

Sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren başka bir şey ise teninize uymayan renkleri kullanmak. Bir çok kadın çok baskın olduğu mavi, sarı ve kırmızı gibi renklerden uzak durur. Tam aksine, çekinmeden bu renkleri kullanın ve daha genç görünün.

Çok Az Ya Da Çok Fazla Makyaj

Her yaşın kendine uygun bir makyaj treni var. Bir uzmandan yardım alarak, yaşınız gereği nasıl makyaj yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Mesela fazla makyaj yapınca daha yaşlı görüneceğiniz gibi, abartmak istemezken gereğinden az makyaj yapmak da başka bir hata olacaktır.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu