Anne-Çocuk

Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir!

Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir! Çocuğunuz sık sık hastalanıyorsa, bunun en başlıca nedenlerinden biride vitamin eksikliğinden kaynaklanmalıdır. Peki bunu  önüne geçebilmek için ne yapılmalı? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar yazımızda..

Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir! Çocuk yaşta çocukların mikroplarla yeni tanışmasından dolayı hastalanması normaldir. Ancak çoğu zaman hasta olan, sık sık hastalanan bir çocuğun hasta oluşu ise normal değildir. Bunun nedeni olarak vitamin eksikliği sorununun var olduğu söylenebilir. Genel olarak kemik yapısı açısından olsun, çocuğun temel yapı taşlarının tamamını alarak gelişimini tamamlama durumu olsun, bu gibi durumların tamamı için süt, çocuk için önemlidir. Çocuk, sütten ciddi miktarda kalsiyum alacaktır. Kalsiyum sayesinde bir çocuk, kemiklerinin gelişiminden dolayı kemiklerle ilgili sorununun olmasını bitirmiş olur.

Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir!
Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir!

Vitamin Eksikliği Olabilir

Protein de yine çocuk için önemli bir vitamindir. Çocukların gelişim çağında oldukları zaman içerisinde aldıkları besinde %15 oranında proteinin olması gerekir. Vücudun büyümesi ve gelişmesi kadar, dokuların tamiri için de yine protein önemli bir etkendir.

Vitamin eksikliğine çözüm: Kaliteli protein!

Eğer ki çocuğunuzun sık sık hastalanması gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız, o halde yapılabilecekler bellidir. Çocuğunuzun daha iyi bir şekilde beslenmesi gerekir. Buna göre de protein olarak çocuğunuzun kaliteli protein alması, beslenmesine özen göstermeniz gerekmektedir. Bir çocuğun normalden fazla ve devamlı olarak hastalanması, vitamin eksikliği sebebiyle olacağından dolayı, dikkat edilmesi gerekir.

Yeterli derecede protein almamış çocuğun zekâsı da gelişmez. Bu nedenle ilerleyen yaşlarla beraber sorun yaşamamak adına, çocuğunuzun dengeli ve düzgün bir biçimde beslenmesini tamamlamak istiyorsanız, protein kaynaklı besinlere yönelerek çocuğunuzu bu şekilde beslenmesine özen göstermelisiniz. Bu sayede çocuk, vücut gelişimini sağladığı gibi, birçok hastalığa karşı direnci de artacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu