Diyet

Ceviz Yiyerek Zayıflamak Vermek Mümkün Mü?

Ceviz Yiyerek Zayıflamak Vermek Mümkün Mü? Yapılan araştırmalar doğrultusunda, Omega3 yağ asidi kaynağı olan cevizin bel çevresindeki yağların azalmasına yardımcı olduğu belirlenmiş.

Ceviz Yiyerek Zayıflamak Vermek Mümkün Mü? Her ne kadar tek bir besin başlı başına kilo verdirmese de, sağlıklı beslenme, spor ve bol su üçlüsü ile birleştiğinde düzenli ceviz tüketimi de daha kolay kilo vermenize yardımcı oluyor.

Ceviz Kilo Verdirir Mi

Diyet yapanların fazla kalori almamak için ceviz, badem gibi kuruyemişler tüketmemeleri aslında yapılan bir yanlıştan ibaret; bu besinler diğer yemişlere göre daha kalorili gibi görünseler de aslında çok faydalılar.

Ceviz Yiyerek Zayıflamak Vermek Mümkün Mü
Ceviz Yiyerek Zayıflamak Vermek Mümkün Mü

Sağlıklı bir beslenme programının vazgeçilmez ara öğün seçeneklerinden biri olan cevizin, özellikle kadınlarda kilo vermeyi desteklediği söyleniyor. Daha düşük yağ ya da daha yüksek karbonhidrat alınan diyetlere kıyasla cevizin yer aldığı bir diyet programı ile daha kolay kilo veriliyor. Amerika Kalp Derneği Dergisi’nin yaptığı araştırma sonucunda ortaya atılan bu sonuç, kalori miktarı fazla olan cevizin düzenli tüketildiği durumlarda, altı ayda %8 oranında kilo kaybı sağladığını gösteriyor.

Zayıflamada Kuruyemişin Önemi

Bu nedenle gün içinde ara öğünlerde ceviz başta olmak üzere; badem ve fındık gibi kuruyemişler beslenme listesinde mutlaka yer almalı. Ayrıca cevizin doyma hissi üzerinde de etkili olduğu söyleniyor. Henüz kesin bir sonuca varılmış olmasa da ceviz ara öğün olarak tüketildiğinde, bir sonraki ana öğünde gereğinden fazla yemek yeme isteğini de bastıran bir faktör olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle günde 3-4 kabuklu ceviz yemeye özen göstermelisiniz.

Cevizde olduğu kadar ceviz suyunda da kilo verdiren bir yapı bulunuyor. Bunun için taze cevizi suda bekleterek o ilk çıkan acı suyu sabahları aç karnına içmek metabolizmayı hızlandırıyor. Bağırsakların ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını kolaylaştırıyor. Böylece gün içinde yedikleriniz kilo yapmıyor. Yağ yakımı kolaylaşıyor. Hem kilo verdiren hem de ekstra kilo alımını önleyen bir yapı içerisinde olan mucizevi bir kuruyemiş diyebiliriz. Bunun için sizler de güvenilir şekilde bu tarifleri uygulayarak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda cildi güzelleştiren ve buna uygun olarak cilt yapısını sıklaştıran bir gıda olarak da biliyoruz. Cevizi diyet listenize almayı unutmayın.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu