Güzellik

Dudakları Dolgun Gösteren Teknik ve Hileler Nelerdir?

Dudakları Dolgun Gösteren Teknik ve Hileler Nelerdir? Kusursuz dudak makyajı yapmak mümkün mü? Dudakların kusursuz ve daha dolgun gözükmesi için hangi yöntemler kullanılmalı? Dudakların daha dolgun gözükmesi için yapılabilecek hile ve teknikler nelerdir?

Dudakları Dolgun Gösteren Teknik ve Hileler Nelerdir? sorusunun cevabı bir çok kadın tarafından merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilen detayları sizler için ele aldık.

Kusursuz Dudak Makyajı Yapmak Mümkün Mü?

Dış görünüşe verilen değer ve önemin her geçen gün arttığı, kozmetiğe ayrılan sermayenin giderek katlandığı günümüzde, kayda değer olarak en çok yükselişte olan organlardan birine değineceğiz: dudaklar. Yapılan araştırmalara göre dudak şeklinden karakter analizinin bile yapılabileceği günümüz dünyasında, dudak tipi ve büyüklüğünün ne kadar önemli ve dikkate değer olduğu da bu sayede anlaşılmış oluyor.

Dudakları Dolgun Gösteren Teknik ve Hileler Nelerdir
Dudakları Dolgun Gösteren Teknik ve Hileler Nelerdir

Özellikle kadınlar tarafından çok daha belirgin bir merak doğrultusunda üzerinde durulan dudak konusu, zamanla estetik yaptırmaya doğru evrilmiştir. Bu eğilim, dudağın şimdilerde en çok talebin olduğu estetik konusu olarak yerini almış durumda. Peki bu kadar ilginin olduğu bir alanda tek çare estetik mi ya da estetiğe olan talep ve bunun için katlanılan ücretleri karşılayamayacak olanlar için bir alternatif yok mu? Elbette var. Kozmetik sektörünün her geçen gün kendini yenilemesi ve bu alandaki çalışmalar, kolaylığı da beraberinde getirerek işleri biraz olsun yoluna koydu. Yani dememiz o ki, kusursuz dudaklara kavuşmak artık kendi ellerinizde. Bunun için sıralanan yöntem ve tekniklerle istediğiniz sonuçlara ulaşmak mümkün.

Dudakların Daha Dolgun Gözükmesi İçin Hangi Yöntemler Kullanılmalı

Birçok kadının hayallerini süsleyen dolgun dudak görünümü için çok cüzi miktarlar ödeyerek dudaklarınızı çekici hale getirebilirsiniz. İşte bu teknik ve hilelerden en etkili olanları:

– Dudaklardaki ölü derilerden arınarak gerekli nemlendirmeyi sağlamak: Bunun için yapılması çok basit yöntemlerden birisi diş fırçasıyla dudakları fırçalamaktır. Her ne kadar tuhaf bir teknik olarak gözükse de, bu yöntem dudaktaki kan akışı hızlandıracak ve dolgunluk görünümüne kavuşmayı zahmetsiz kılacaktır.

– Kozmetik marketlerden çok ucuza alınabilecek dudak kalemleri: Beyaz renkteki bir dudak kalemi ile dudak kenarlarının çerçevelenmesi, dudak görünüşünde farklılık yarattığı gibi yüze de farklı bir hava katacaktır.

– Cilt tonundan daha açık renkte kapatıcı kullanmak: Dudak kalemi yerine de tercih edilebilir olan kapatıcılar sayesinde, kendi dudak çerçevenizi genişleterek olduğundan büyük gösterebilirsiniz.

– Kahverengi göz kalemi: Göz kalemi ne alaka, dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak gerçek şu ki; kahve tonlu bu kalemi dudağın alt çerçevesinde çok abartıya kaçmayacak şekilde kullandığınızda, dudaktaki dolgu efektini fark etmemek mümkün olmayacaktır.

– Kullandığınız rujun renklerine dikkat edin: Koyu tondaki rujların dudağı olduğundan daima küçük göstereceğini bilerek, daha açık tonlarda bir ruj ile fark edilir olmaya çalışın.

– Dudak kalemini simetrik kullanın: Dudakları dışarıdan çerçeveleyip büyütmek, kimi dudak şekillerinde çok da kolay olmuyor. Bunun için dudak şeklinin simetrik olmasına dikkat ederek fazla abartıya kaçmadan çizmeniz önerilir.

– Dudak dolgunlaştırıcı rujlar: Eğer makyajla fazla vakit kaybetmeyi sevmiyorsanız, dudak dolgunlaştırıcı rujlar ile çabucak amaca ulaşmanız da kolay oluyor.

– Doğal dudak dolgunlaştırıcılar: Vazelin, bal, tarçın gibi uyarıcılar sayesinde dudakları büyütmek de etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu