Diyet

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel zayıflama en çok merak edilen konular arasındadır. Peki, bölgesel zayıflama nasıl olur. Bu soru çoğu insanın merak ettiği ve birçok yöntem denediği bir durumdur. Ne yazık ki bölgesel zayıflama çok kolay bir uygulama değildir. Sadece spor yaparak veya mekik çekerek karın bölgesini eritmek pek mümkün değildir. Bu nedenle sadece spor yapayım biraz diyet yapayım her zaman olumlu bir sonuç vermiyor. Çünkü çoğu kişi buna dayanabilecek kadar ne zamanı ne de sabrı vardır. Bunun için size farklı yöntemler fikirler vermeye çalışacağız.

Bölgesel Zayıflama Hangi Bölgelerde Olur?

Maalesef çok yemek yiyoruz. Gereğinden fazla asıl amacından uzaklaşmış bir şekilde besleniyoruz. Daha doğrusu beslenme ihtiyacımız için değil keyif için, zevk için yiyoruz. Bu da sınırı aştığı için vücudumuzda deformasyona yol açıyor. Üstelik bu yağlanma belirli bölgelerde toplanıyor. Bu toplanma genellikle erkeklerde göbek ve bel kısmında, kadınlarda basen kalça ve baldırlarda ortaya çıkıyor. Bazı kadınlarda yağlar simit diye tabir ettikleri göbek, bel bölgesinde ve sırtta toplanıyor. Bir defa yerleşen bu yağ birikintileri bölgesel şişmanlık tedavi edilmezse kişi zayıflaması kolay kolay gitmiyor.

Bölgesel Zayıflama Tedavi Yöntemleri

Bu fazlalıkların yok edilmesinde kişiye göre değişebilen tedavi kombinasyonları vardır. Bu kombinasyonlar kimi hastada lökoplast mezoterapi, kimi hastalarda lökoplast karboxiterapi, kiminde ise awt karboksiterapi ya da bunların daha değişik birliktelikleri şeklinde olabilir. Yağ tabakasını eritme yöntemlerinden bazıları şunlardır.

Mezoterapi:

Cildin orta tabakasına yağ tabakasının harekete geçirecek ilaçların çok küçük iğnelerle ve çok acıtmadan zerk edilme işlemidir.

Karboxiterapi:

Yine bu bölgede çok küçük iğnelerle karbondioksit gazının enjekte edilme işlemidir. Karbondioksit vücudun alışık olduğu ve istemediği bir gaz olduğu için enjekte edilen bölgeden dışarı atılmak üzere akciğerlere taşınması gerekiyor. Bu işlemi kan yoluyla yapmak zorunda olduğu için vücut bu bölgede bol miktarda kan pompalıyor. Bu vesile ile iyi bir beslenme sağlanıyor. Çünkü kan gidişi demek kan beslenmesi demektir. İyi beslenen yağ dokuları metabolizmalarını artırarak hidrolizi başlatıyor.

Lokopress:

Bir tür kupa çekme yöntemidir. Bu kupalar emme işlemini yapıyorken hareket ettirilirse pres yani baskı uyguluyor.Böylece yağ dokusu doğrudan simüle edilerek durağanlığı bozuluyor. Bu sayede hücresel faaliyeti artırarak yağ erime işlemi başlıyor.

Awt ya da akustik dalga tedavisi özellikle selüliti oluşturan ve portakal görünümü şeklindeki deriyi çukurlaştıran yağ dokusu bantlarını şok ses dalgalarıyla tahrip ederek yeniden yapılandırılmasını sağlar. Bu sayede hem bölgesel zayıflamayı gerçekleştiriyor, hem selüliti tedavi ediyor.

Bu tedavileri yaptırırken hastalar mutlaka doğru bir beslenme periyodu programıyla kilo kaybetmeleri zorunludur. Çünkü her kaybettikleri kilo miktarının yaklaşık 2 misli kadar zayıflamış bir görüntüye kavuşuyorlar. Bu da elbette hastaları çok mutlu ediyor. Bu nedenle doktor yardımıyla yapılan bölgesel zayıflama yöntemlerinin yanında beslenmeye de çok dikkat etmeliyiz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu