Diyet

Bölgesel Zayıflama Hakkında

Bölgesel zayflama son yıllarda gerek beyanlar gerekse de baylar arasında son derece popüler olan bir konudur. İnsanlar bölgesel olarak zayıflaya bilmek için spor salonlarının kapısını aşındırmakta ve çeşitli yöntemler denemektedirler. Günümüzde kadın olsun erkek olsun dış görünüşlerine son derece önem vermektedirler. Zayıf olmak ve fit görünmek pek çok insan için artık vazgeçilmez bir tutku haline gelmiştir.

İnsanlar artık zayıflamak için birçok farklı yönteme başvurmaktadırlar. Bu yöntemlerin içinde farklı tekniklerle yapılan egzersiz programları, diyetler, bitkisel yollarla yapılan zayıflama yöntemleri bulunmaktadır. Bu kadar farklı teknik ve de uygulama olmasına rağmen insanlar yine de bazı bölgelerini istedikleri forma getirememektedirler. İşte burada karşımıza bölgesel zayıflama teknikleri çıkmaktadır.

Son dönemlerde bölgesel zayıflamayı sağlayan diyet programları oldukça sık karşımıza çıkmaya başlamıştır. Bölgesel zayıflama denilince akla bel, basen, bacak ve göbek bölgesi gelmektedir. Bölgesel zayıflamanın sağladığı fayda bir türlü veremediğimiz bu bölgedeki kilolarımızı bölgesel zayıflama hareketleri sayesinde bize verdirmesidir. Bu hareket ve teknikler sayesinde yakmayı bir türlü başaramadığımız kalorileri ve yağları kolayca yakarak istediğimiz fit bir vücuda kavuşmamız mümkündür.

Bölgesel zayıflama hareketleri ile karın, sırt, göğüs, kol ve bacak kısmında biriken yağlar kolayca parçalanarak vücudumuzdan atılmakta ve dolayısıyla zayıflamak isteyen insanları büyük bir yükün altından kurtarmaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde tüm çabalarımıza rağmen yakmayı beceremediğimiz yağlarımızdan kurtulur ve vücudumuzun istediğimiz bölgesinin zayıflamasını sağlarız.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri günümüzde oldukça rağbet gören bir konu olmaya devam etmektedir. Bu yöntemler arasında Lipokavitasyonla bölgesel incelme, ses dalgalarıyla bölgesel incelme ve mezoterapiyle bölgesel incelme tekniklerini sayabiliriz. Her şeyi yapmamıza rağmen bir türlü istediğimiz bölgelerde yağ yakımı gerçekleştiremiyorsak Lipokavitasyonla bölgesel incelme, ses dalgalarıyla bölgesel incelme ve mezoterapiyle bölgesel incelme tekniklerini kullanarak kolaylıkla istenmeyen kilolarımızdan kurtulabiliriz. Bu tür zayıflama yöntemleri seanslar halinde yapılmakta ve doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde yapılan bu seanslar sonucunda fazla yağlarınızdan kurtularak her zaman istediğiniz fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bu yöntemlerden birisi olan ve yukarıda bahsettiğimiz lipokavitasyon yönteminden biraz bahsedecek olursak bu yöntemle ultrason dalgaları marifetiyle bölgedeki yağ dolu hücreler parçalanmakta ayrıca bu bölgenin fizyolojik olarak şekillendirilmesi ve bölgenin sıkılaştırılması da sağlanmaktadır. Bu tekniğin hiçbir yan etkisinin olmadığı gibi acısız ve ağrısız bir yöntemdir.

Bölgesel Zayıflamada Soğutma Tekniği

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bölgesel olarak zayıflama konusunda oldukça fazla aşama kaydedilmiştir. Yukarıda saydığımız yöntemlerin haricinde size bir de soğutma tekniği ile bölgesel zayıflama yönteminden söz etmek istiyoruz. Uygulama sırasında cilt jel bir ped ile korunurken, vücut vakumlu bir kapsülün içine çekilmekte ve yağ hücreleri dondurulmaktadır. Bu yöntemde ağrısız bir yöntemdir. Hasta yalnızca uygulamanın başlarında ufak bir sızı hissedebilir. Vücuttaki yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutulduğu bu işlem yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu