Yaşam

Bir İlişkiyi Bitirmeniz Gereken Beş Neden!

Belki de en sonunda aradığınız insanı bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Çok mutlusunuz ama ilişki ilerledikçe kafanızda soru işaretleri oluşmaya başladı. Çiftler arasında sorun yaratan bazı mevzular, ortak noktada buluşularak çözülebilir. Ancak bazı kişisel zaaflar var ki karşınızdaki insanda gördüğünüz anda ilişkiyi bitirmekte fayda var.

Sürekli Yalan Söylüyorsa

Yalan söyleyen bir insanla ilişkiniz bir yerde mutlaka güven problemine takılacaktır. Sürekli yalanlarını yakaladığınız insanla en başından yolunuzu ayırmakta fayda var. Gözünüzün içine bakarak yalan söyleyen partnerinizin karşısında bay/bayan safı oynamaya da inanın hiç gerek yok. Her şey sevmek ve körü körüne bir aşkla yürümüyor. İlişkide saygı ve güven de önemli ki bunun temelleri öncelikle karşınızdaki insanın size dürüst davranmasıyla tabii ki sizin de ona karşı daima dürüst olmanızla atılıyor.

Akli Olarak Dengesiz Geliyorsa

Konuşma içeriklerinde saçmaladığını düşünüyorsanız, tuhaf konulardan bahsediyorsa, konuşurken daldan dala atlıyor, bir konuda sabit kalamıyorsa, duyguları dengesiz ve abartılı ise kısaca bu adam ya da kadın dengesiz diyorsanız o ilişkiden kaçın. Çünkü kişilik problemleri ya da akıl sağlığının normal olmaması bir ilişkide karşı tarafı oldukça yıpratıcıdır. Sonu saldırganlıktan çok daha derin sorunlara dek uzanabilir.

Paradan Çok Bahsediyorsa

Özellikle hanımlar, paradan, borçlarından bahseden erkekleri bir kalemle, acımadan silin. O erkeklerin ilişkinin ilerleyen safhasında cesaretini topladığı noktada, sizden borç isteme ve kesinlikle aldığını da geri vermeme olasılığı bir hayli yüksektir. Bunun yanında ikili ilişkilerde para konuları sık sık açılıyorsa karşınızdaki insana yol verin! İlişkilerde paranın konuşulması özellikle de ilişkinin başında ya da ilişki ciddiyet kazanıldığında doğru değildir.

Ailesine Bağımlı İse

Bireyselliğini geliştirmemiş bir çocukla yıllar belki de bir ömür geçirmemek istiyorsanız, sizinle ilgili gelecek planları içinde ailesini vuygulayan, sürekli ailesinden bahseden, olgunluk çağında belirli düzeyde ailesinden kopamamış, heleki alacağı gömleğin rengini annesine soran insanlardan uzaklaşmakta fayda var.

Aşırı Kıskançsa!

Hayatınızı karartacak bir eş adayı ile karşı karşıya olduğunuzu sosyal ağlarınızdan, gerçek hayatınıza kadar arkadaşlarınızı, ilişkilerinizi, attığınız adımları didik didik eden bir partnerin varlığından anlayabilirsiniz! Kıskançlık krizleri abartılı olan kimseleri yalnızlığı ile başbaşa bırakıp, daha sağlıklı ilişkilere yelken açın…

Unutmayın, bir ilişkide en baştan karşılaştığınız ciddi problemler genellikle o ilişkide insanların zarar görmelerine yol açacak ya da çiftleri boşanma sürecine kadar götürecek sorunlardır. En sonunda çok üzüleceğinize, baştan bitirin!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu