Anne-Çocuk

Bebek Kıyafetleri Yıkama İşlemleri Nasıl Olmalı?

Bebek Kıyafetleri Yıkama İşlemleri Nasıl Olmalı? İlk kez anne olacakların bebek kıyafetlerinin nasıl yıkanacağına dair soruları çok yaygındır. Sonuçta bu, küçüklerde alerji olmaması ve parçaların düzgün bir şekilde temizlenmesi için özen ve dikkat gerektiren hassas bir süreçtir. Peki, bebek kıyafetleri yıkama işlemleri nasıl olmalı?

Bebek Kıyafetleri Yıkama İşlemleri Nasıl Olmalı? Bebeğin hassas cildini koruyabilmek için kıyafetlerin nasıl yıkanacağı oldukça önemlidir. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilen detayları sizler için ele aldık.

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanır

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır? Elle mi makineyle mi? Her parçayı yıkamanın daha iyi bir yolu var mı? Bebek kıyafetleri hem elde hem de makinede yıkanabilir ancak her iki durumda da parçalarda daha az kalıntı bırakan özel ürünler kullanmak gerekir. Bu nedenle bebek kıyafetlerini yıkarken örneğin hindistancevizi sabunu gibi bu tip giysilere uygun ürünler seçin. Ayrıca temizlik sırasında kokuyu sabitlediği için yumuşatıcı kullanılması önerilmez. Bu arada, kullandığınız sabun ne kadar nötr olursa sonuç o kadar iyi olur. Bebek kıyafetleri yıkama işlemleri için özel olarak üretilen sabunlardan tercih edebilirsiniz.

Bebek Kıyafetleri Yıkama İşlemleri Nasıl Olmalı
Bebek Kıyafetleri Yıkama İşlemleri Nasıl Olmalı

Bebek Kıyafetleri Ne Zaman Yıkanmalı

Bebek kıyafetlerinin hamileliğin hangi döneminde yıkanması gerektiğini bilmek önemlidir. Sonuçta küçüğün gelişi için her şeyin temiz olması gerekiyor. Bu nedenle, kullanmadan önce tüm parçaları yıkamak şarttır. Bebek doğana kadar her şeyin hazır olması için ideal olan, hamileliğin 8. ayından itibaren, genellikle 30. haftadan 32. haftaya kadar çamaşırların yıkanmasıdır. Tüm parçaları elde veya çamaşır makinesinde dezenfekte etmelisiniz.

Elde Bebek Kıyafetleri Yıkama

Tek parça olması durumunda, bunları elde yıkayabilir ve birden fazla giysi olması durumunda, örneğin çamaşır makinesini tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, yeni doğan bebek giysilerini elde yıkamanın ilk adımı, parçayı iki saat boyunca nötr sabunda bekletmektir. Ardından, kumaş yüzeyinde olabilecek toz veya lekelerin bir kısmını çıkarmak için ovalayın. Son olarak, iyice durulayın ve kuru ve havadar bir yerde kurutun.

Çamaşır Makinesinde Bebek Kıyafetleri Yıkama

Bebek çamaşırlarının makinede nasıl yıkanacağını bilmeden önce çok önemli bir nokta beyaz ve renkli çamaşırları ayrı ayrı yıkanacak şekilde bölmek. Bu, renkli giysilerin daha açık olanları lekelemesini önleyecektir.

Yıkarken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da bebeğin kıyafetlerinin diğer aile bireylerinin kıyafetlerinden ayrılmasıdır. Çünkü mikroorganizmaları ve kokuları getirebilir, hatta küçüğün kıyafetlerini lekeleyebilirler. Bu parçaları ayrı ayrı yıkayınız. Makineye uygun miktarda yumuşak sabun ekleyin, ardından bebeğin kıyafetlerini koyun. Makineyi, parçalara zarar vermemek için her zaman hassas modda, daha kısa bir yıkama döngüsü için programlayın. Daha önce de belirtildiği gibi, yumuşatıcı eklemek gerekli değildir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu