MODA

Bacak Boyunu Uzun Gösterme Yolları

İdeal ölçülere sahip olarak daha güzel ve çekici görünmek her bayanın istediğidir. Ancak beden ölçüleri her zaman istenilen doğrultuda olmayabilir. Bayanların en fazla istediği özelliklerde biri olan uzun bacaklar için bacak boyunu uzun göstermeyi sağlayan hileler ise daha şık görünmeyi sağlamaktadır. Bacak boyu kısa olan ve ya daha zayıf ve şekilli görünen bacaklara sahip olmak isteyen bayanlar için oluşturulan birkaç püf noktası ile bacak boyu olduğundan uzun gösterilebiliyor. Eğer sizlerde uzun görülen bacaklar istiyorsanız işte birkaç ayrıntı…

Bacak Boyu Nasıl Uzun Gösterilir?

Bacaklarınız kısa ve şekilli değilse ve kıyafetleriniz size yakışmıyorsa bacak boyunu uzun gösterme yolları ile giydiğiniz kıyafetleri daha farklı kombinleyebilirsiniz. Dünya starlarının dahi kullandığı bu hileleri sizin için sıralıyoruz:

Düşük bel pantolonlar sizlerin daha kısa görünmesine neden olur. Bu yüzden yüksek belli pantolonlar tercih edebilirsiniz. Yüksek belli pantolonları kullanırken yüksek belli olduğunu ortaya çıkarmanız gerekir.

Uzun boylu görünmek isteyen bayanların bir numaralı tercihlerinden olan nude renk topuklu ayakkabılar daha uzun görünmeyi sağladığı gibi daha şık görünmeyi de sağlıyor. Diğer renklere göre topuk boyu dikkat çekmeyen bu ayakkabılar ile sizde uzun görünmeye başlayabilirsiniz.

Kısa üstler ile bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Crop top ceketler, tişörtler ve daha pek çok ürün sizin bacak boyunuzu daha uzun gösterdiği gibi belinizi de ince gösterecektir. Crop top modelleri özellikle bol paça pantolonlarla denemeniz gerekiyor bunu unutmayın.

Tek renk ile uzun görünmek mümkün mü demeyin. Çünkü tek renk kıyafetlerle bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Tek renk ürünler sizlerin olduğunuzdan uzun ve ince görünmesini sağlayacaktır. Ancak tek renk kıyafet seçiminde riskli durumları da gözden kaçırmayın.

Bilek kısmı olmayan topuklu ayakkabılarda özellikle gece gezmelerinde ve ya davetlerde kullanıldığında uzun görünmeyi sağladığı gibi oldukça da şık görünmenizi sağlayacaktır.

Minilere dikkat! Bu nasıl olacak derseniz kullanacağınız mini kıyafetler sizlerin bacak boyunu daha uzun gösterebileceği gibi modaya da uygun giyinmenizi sağlayacaktır. Mini etekler, mini şortlar ile uzun bacak boyu elde edebilirsiniz.

Geniş paçalı yani İspanyol paça kesimli pantolonlar kullanmak bacaklarınızı olduğundan uzun gösterdiği gibi basen bölgeleri kilolu olan bayanlarında daha zayıf görünmesini sağlayacaktır. Üst kısmı dar olan değil bir beden büyük olan bol paça pantolonlar tercih etmenizi öneririz.

Çizgili kıyafetlerin gücüne inanıyorsanız dikey çizgilerle hazırlanmış olan taytlar, pantolonlar ve etekler tercih edebilirsiniz. Dikey çizgiler sizleri uzun gösterdiği gibi bacak boylarınızı da uzun gösterecektir.

Zarif görünmek isteyen bayanların tercihi olan stiletto ve babetler için yanları açık olan ve ayağın üst kısmını kapatmayan modeller bacak boyunu olduğundan uzun gösterdiği gibi bacaklarınızı da daha zayıf gösterecektir.

Sizde bacak boyunu uzun gösterme hilelerinden birkaçı ile uzun ve zarif görünmeye başlayabilirsiniz

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu