Astroloji

Astroloji Tarihi ve Burçlar Kuşağı Hakkında Merak Edilenler

Astroloji Tarihi ve Burçlar Kuşağı Hakkında Merak Edilenler! Tarih yazının bulunmasıyla başlamıştır, astroloji ise insanların gökyüzüne baktıkları ilk anda. Bu yüzden insanoğlunun uğraştığı en eski disiplindir. Günümüzün astrologları konunun kesinlikle fal olmadığının altını çizerler.

Astroloji Tarihi ve Burçlar Kuşağı Hakkında Merak Edilenler! Bu disiplin aynı zamanda insanın kaderini okumak da değildir, çünkü astroloji insanın kaderinin kendi ellerinde olduğunu da belirtir. Astroloji gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini anlamaya ve anlatmaya çalışır. Mezopotamya, Çin, Mısır gibi eski ve köklü uygarlıklarda astroloji çok önemliydi. Kahinlerin toplum içindeki yeri ayrıydı ve konu ilk başlarda astronomi ile birlikte yürüdü. Mitolojik hikayelerin hepsinde yıldızlar, kehanetler ve kahinler vardır. Dünyanın gelmiş geçmiş en eski yazısı olan Kalde çivi yazısı ile eski Çin alfabesindeki bazı harfler takım yıldızların şeklindedir.

Astroloji Tarihi

M.Ö. 1800’lü yıllara kadar uzanan astroloji tarihi, birçok kültürde başlamıştır. Klasik astroloji kehanetlerle yanlış anlaşılsa da günümüzdeki modern astroloji bu özellikten sıyrılmıştır. Her geçen gün bir yenisi çıkan astrologlar, geleceğe dair tahminlerini gezegensel hareketlerden hesaplayarak ön görmektedir.

Astroloji Tarihi ve Burçlar Kuşağı Hakkında Merak Edilenler
Astroloji Tarihi ve Burçlar Kuşağı Hakkında Merak Edilenler

Burçlar Kuşağı

Astrolojinin önemli bir alanı olan burçlar kuşağı da bu tahminleri yaparken işi kolaylaştıran bir kavramdır. Sadece insanlar için değil olaylar için de belirtilen tarihler ve burçların etkileri söz konusudur. Ateş, hava, su ve toprak grubundan olan burçlar, üçerli gruplar halinde bu tabiatların özelliklerini taşırlar. 12 burcun etkisini gösteren birçok gezegen, doğum konumunda bulunan özellikler söz konusu olduğunda kişinin geleceğinde nelerde başarı duyacağı, hangi tarihlerin önemli ve tehlikeli etkilerinin olacağı tahmin edilebilir. Burçlar kuşağındaki birçok gezegen, kişinin kadersel özelliklerini etkiler ve sorunsuz bir biçimde burçların etkisinden kaynaklanan gelecekteki olaylar hakkında öngörülerde bulunmayı kolaylaştırır. Gezegenlerin etkisini merak edenler için her zaman burç yorumları takip edilebilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu