Yaşam

Aşık Olduğumuzda Yaptığımız Hatalar

Yeni bir ilişkiye başladığımızda ya da aşık olduğumuz da bunun hep aynı şekilde devam etmesi ve ilişkinin uzun ömürlü olabilmesi için partnerlerin her ikisinin de birbirleri ve ilişkileri için bir takım fedakarlıklar yapması gerekir. Fakat bu fedakarlıklarından verilmesi gereken ödünlerinde belli bir sınırı ve ayarı olmalıdır. Ne yazık ki aşık olduğumuzda gözümüz körleştiği için bu sınırları ve ayarı tutturamayıp tamamen kendimizden ödün vermeye başlıyoruz. İşte aşık olduğunuzda gözünüzün tamamen kör olmaması ve aşağıda maddeleri körü körüne yapmamaya özen göstermelisiniz.

Adını veya Baş Harfini Dövme Yaptırmak

Birine aşık olduğunuz da ve ya onunla bir ilişkiye başladığınız da ona olan aşkınızı göstermek için vücudunuza adını ya da baş harfini kazıtmanıza gerek yok. Ona olan aşkınızı bu şekilde göstermek ya da ona aşkınızı ispatlamaya gerek duymak zorunda değilsiniz. Eğer onunla birlikteyseniz zaten onu seviyor ve ona aşıksınızdır. Özellikle bunu ilişkinin en başında aşkınız çok yoğun olduğu dönemde asla yapmamalısınız. Aşkın o ilk başlar da vermiş olduğu heyecan ve istek ne yazık ki çok uzun süreler boyunca devam etmeyebiliyor. Eğer bir süre sonra ona olan aşkınız heyecanınız ile birlikte yok olmaya başlarsa ilk pişman olacağınız şey yaptırmış olduğunuz dövme olacaktır.

İşlerinizi İkinci Plana Atmak

Birini hayatımıza aldığımızda ve ona aşık olduğumuzda özellikle ilişkinin ilk başlarında gözümüz ondan başka hiç bir şey görmemeye başlar. İlişkide yapılan en büyük hatalardan biri kendi işlerinizi ikinci plana atmanızdır. Eğer bir işiniz var ise sırf onunla daha fazla görüşebilmek ya da daha fazla konuşabilmek için işinizi sonraya ertelemeyin, ya da onunla konuşabilmek için bütün gece uykunuzdan fedakarlık edip ertesi gün işinize uykusuz bir şekilde gitmeyin. Çünkü tüm bunları yapmanızın ilişkinize hiçbir faydasının olmayacağı gibi sizin iş ya da sosyal yaşamınızda düşüş yaşamanıza sebep olacaktır. Siz sorumluluklarınızın ne kadar farkında olup ilişkinizi o ölçüde yaşarsanız ilişkinizde de o kadar saygı gören taraf olabilirsiniz.

Sadece Onun Film Zevkini Dikkate Almak

Tabi ki de herkes hayatında ki sevdiği insanın zevklerine önem verip onu mutlu etmeyi ister. Fakat unutmamalısınız ki partneriniz de bu ilişkiyi sizinle yaşıyor. Bırakın siz nasıl onun zevklerine saygı duyup onu mutlu etmeye çalışıyorsanız oda aynı şekilde sizin zevklerinize saygı gösterip sizi mutlu etmeye çalışsın. Siz hiç sevmediğiniz halde sırf onu mutlu etmek için her seferin de korku filmleri izlemek zorunda değilsiniz, bazen de o sizinle siz seviyorsunuz diye romantik filmler seyretmeli.

Arkadaşlarınızı Unutmak

Özellikle bayanların yaptığı çok büyük hatalardan biridir. İlişkinin başında o büyük aşkın vermiş olduğu heyecandan dolayı partnerler vakitlerini sürekli birbirleri ile geçirmek isterler, elbette bu çok normal bir istektir ancak kendi hayatınız ve arkadaşlarınız olduğunu da unutmamanız gerekir. Birbiriniz ile vakit geçirmeye nasıl ihtiyacınız var ise bazen de ayrı ayrı kendi arkadaşlarınızla vakit geçirip birbirinizi özlemeye de ihtiyacınız var. Hem unutmayın ki eğer bir gün olurda ilişkiniz biterse ihtiyaç duyacağınız ilk kişi o unuttuğunuz arkadaşınız olacaktır.

Kendi Hobilerinizi Unutup Onun Hobileri ile İlgilenmek

Tabi ki de sevgilinizin hobileri ile de ilgilenebilir hatta onun hobilerine ortak olup birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Fakat bunu kendinizi ve kendi ilgi alanlarınızı da unutmadan yapmalısınız. Sizin daha öce de bir hayatınız ve yapmadığı sevdiğiniz şeyler vardı, hayatınıza sadece birinin sevgilisi olarak devam etmeyi tercih etmeyin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu