Yaşam

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler Nelerdir? Günümüzde birçok besinin içerisinde yer alan afrodizyak etkili besinlerle ilgili daha önce bilinmemiş birçok bilgi gün yüzüne çıkmış durumdadır. Peki bu besinler hangileridir, etkileri nelerdir? Merak edilen tüm detayları sizler için ele aldık.

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler Nelerdir? Afrodizyak etkisi birçok yiyecekte görülmektedir. Ve günümüzde halk arasında afrodizyak etkisi nedeni ile bolca tüketilen besin maddeleri bulunmaktadır. Ama yapılan araştırmalar toplumda afrodizyak etkili besinlerle ilgili elde edinilen bilgilerim yüzde yüz doğru olmadığını oraya koymaktadır. Çünkü yapılan araştırmalarda yoğun afrodizyak etkisinin olduğunun düşünüldüğü birçok besinde sanılanın aksine afrodizyak etkisinin sınırlı olduğu görülmektedir. Besinlerin bazıları fiziksel olarak afrodizyak etkisi yaratırken bazıları ise psikolojik bir etki yaratmaktan öteye gidememektedir.

Besinlerdeki Afrodizyak Etkisi

Besinlerde afrodizyak etkisi değişkenlik göstermektedir. Özellikle ülkemizde bu alamda oldukça kuvvetli sanılan besinlerin fiziksel anlamda sınırlı etkisi kaldığı görülmektedir. Günümüzde afrodizyak etkisi fiziksel ve psikolojik olarak ölçülmektedir.

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler ise şu şekildedir;

Çikolata: Çikolata halk arasında kuvvetli bir afrodizyak olarak görülse de fiziki anlamda yüzde 20 etkisi bulunmaktadır. Psikolojik olarak etkisi ise yüzde 40 düzeyine ulaşmaktadır.

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler
Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler

Midye: Ülkemizde yine afrodizyak etkisinin fazla olduğu düşünülse de sadece yüzde 40 oranında psikolojik etkisi bulunmaktadır.

Karpuz: Karpuz ülkemizde afrodizyak etkisi bilinmese de gerçekte yüzde 20 oranında fiziki yüzde 40 oranında psikolojik etkisi bulunmaktadır.

Alkol: Sağlık açısından son derece zararlı olan alkol tüketimi afrodizyak etkisi anlamında odlukça kuvvetli durumdadır. Alkol tüketimi yüzde 80 fiziki yüzde 802de psikolojik etki yaratmaktadır.

Acı biber: Acı biber ülkemizde çok fazla bilinmese de afrodizyak etkisi oldukça kuvvetli bir besindir. Fiziksel etkisi yüzde 60, psikolojik etkisi ise yüzde 20 seviyelerindedir.

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler2

Fındık, fıstık ve badem: Bu kuruyemişler afrodizyak etkisi bakımında oldukça etkilidir. Fiziksel Bal dünyanın afrodizyak etki anlamında en kuvvetli besinlerinden bir tanesidir. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak yüz üzerinden yüzlük bir etkisi bulunmaktadır.

Çilek: Çilek afrodizyak etkisi bakımından son derece etkilidir. Özellikle yüzde yüzlük bir psikolojik etkisinin yanında yüzde 60’lik bir fiziki etkisi bulunmaktadır.

Besinlerdeki afrodizyak etkisi  bu şekilde ifade edilmektedir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu