Trend & Moda

40 Yıldır Modası Geçmeyen 7 Trend

Modanın Özgün dönemi belki de 1970’ler.  Çünkü o dönemlerde çıkan moda trendleri sonraki nesiller tarafından taa günümüze kadar kullanılmaya devam etti.  O dönemlerdeki kadınların Feminen tarzları Şimdi hayata daha dahil olmaları ile birlikte ortaya çıkan maskülen tavırlarla birleşti ve ortaya doğal bir stil çıktı.  İsterseniz 1970’li yıllardan bu yana kullanılan trendlere bir göz atalım ve ne demek istediğimizi daha iyi anlayalım.

Bugün sizlere 40 yıldan beri modası geçmeyen trendlerden bahsedeceğiz.  Belki de birçoğumuzun onları hala kullandığımızdan haberi bile yok ama kullanmaya devam ediyoruz.

Sloganlı üstler

Son birkaç sezondur çok moda olan sloganlı üstler Aslında günümüze 40 yıl önceden geliyor.  Çünkü 1970’li yıllarda da moda olan bu kıyafetleri şimdi yeniden kullanmaya başladık. Fotoğrafta Blondie’nin üzerinde gördüğünüz üst Sizce de sanki daha dün alınmış gibi değil mi?

Ten Rengi Saten Elbiseler

Bu yıl yine satan çok moda.  Aslında onun seksi ve naif görünüşünden bir türlü vazgeçemiyorum.  İşte seninle olduğu gibi 1970’li yılların kadınları da o katıldıkları havalı partilerde seksapalitelerini ellerini öne çıkarmak için bu saten elbiseleri tercih ediyordu.  Aslında günümüzde de çok farklı bir şey yapmıyoruz.

Bol Paça Pantolon Takımlar

Maskülen ve seksi kadınları sadece sana birkaç sezondur gördüğünüzün sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.  Yine 1970’li yıllarda kadınlar bol paça pantolonların üzerine giydikleri ceketlerle maskülen tarzlarını ortaya koyuyorlardı.

Diz Üstü Çizmeler

Diz üstü çizmeler günümüzde seksi bir stilin adeta tamamlayıcısı diyebiliriz.  Ama onlar da bize geçmişten kalan bir hatıra gibi.  Son bir kaç yıldır bu çizmelerin aşırı Trend olması bizi memnun ediyor çünkü hem çok gösterişli görünüyorlar Hem de kış günleri için oldukça iyi bir tercih oluyorlar.

Kot Elbiseler

Hiç eskimeyen kot elbiseler hala çok moda.  Üstelik but elbiselerle spor bir görünüme kavuşturmak da sıklığı yakalamak da oldukça kolay.  Nasıl ki son yıllarda çok modaysa 40 yıl öncesinde de kot elbiselerin Yıldızı hep parlıyordu.

Sepet Çantalar

2018 yılının trendlerinden biri de sepet çantalar herkes bunu biliyor. Hatta dünyaca ünlü markalar çanta koleksiyonlarına bu parçaları ekledi ve yarış içine bile girdi.  Sepet çantaları ilk kez görmüyoruz Çünkü onlar da 1970’lerden bu yana hayatımıza bazen giren bazen çıkan parçalar haline geldi.

Fularlar

Fularlar aslında Fransız romantizmin en belirgin işareti.  Onların ışığı bir parlayıp bir soru SD 40 yıldır hayatımızda olmaya devam ediyorlar. 2018 yılında moda olan parçalardan biri de fularlar oldu.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu