Dekorasyon

2022 Yılının Dekorasyonda Popüler Renkleri Hangileri?

2022 Yılının Dekorasyonda Popüler Renkleri Hangileri? Dekorasyonda her sene farklı renklerin öne çıktığını, hem internette hem de mağazaların kendi bünyesinde görmek mümkündür. Peki 2022 yılının dekorasyon renkleri neler? İşte detaylar yazımızda..

2022 Yılının Dekorasyonda Popüler Renkleri Hangileri? 2022 popüler dekorasyon renkleri de bu yıl itibariyle farklı seçeneklerle kendini gösteriyor.  Ancak bu noktada doğru bir bakış açısı geliştirmek için renklerin sadece popüler olduğu için kullanılmaması gerektiğini belirtmek gerekiyor.  Yani bir rengi sadece popüler olduğu için kullanmamak, doğru kombin ve kullanım alanındaki uygunluğa da dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde bir renk tek başına anlam ifade etmeyebilmekte, hatta daha da kötü bir görüntü oluşturabilmekte…

Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklarda dolap renklerinde özellikle gri, metalik renklerle metalik canlı tonların öne çıktığı görülebiliyor.  Yemeklerin yendiği ve sohbet alanları olan mutfaklarda siz de canlı tonların cazibesini değerlendirebilirsiniz.  Eğer duvardaki renkler ve perdeler sade tonlardaysa dolaplarınızın canlı ve parlak renklerde olması daha güzel bir dekorasyon meydana getirebilir.

2022 Yılının Dekorasyonda Popüler Renkleri Hangileri
2022 Yılının Dekorasyonda Popüler Renkleri Hangileri

Ancak zemin özellikleri renkliyse biraz daha sade tonlarda mutfak malzemeleri kullanılabilir. Mutfak malzemesinden kasıt dolap bölümü olabileceği gibi elektronik eşyalarda da olabilir. Yani bu sizin eşya seçimlerinizde de etkilidir.  Ancak sadece canlı tonlarla sınırlı kalmak zorunda da değilsiniz. Mutfak dekorasyonu için pastel tonları zıt renklerle kombin ederek mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Oturma Odası Ve Salon Renkleri

Oturma odası ve salonlarda kullanılan renkler konusuna gelince kahverengi tonlarının öne çıktığı görülebilir. Dinlenme alanları olması nedeniyle daha sakin tonlar bu yıl moda. Bu tonlar sizi aynı zamanda elektronik aletlerin gürültüsünden de uzaklaştırarak dinlenme amacıyla faydalı olacaktır. Eğer kahve tonlardan hoşlanmıyorsanız bu durumda da daha farklı pastel renkler kullanılabilir. Pastel renkler kullanırken bazı bölümlerde koyu tonlar olabilir. Yani mobilyaların hepsi pastel renklerdeyse geçişlerin iyi olması gerekir.  Örneğin mavi tonlarla krem renkler iyi bir kombin oluşturabilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu