Güzellik

Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız pek çok şey yapabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, muz gibi doğal malzemeleri yüzünüze sürmektir.

Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Muz, kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olan çok sayıda besleyici özelliğe sahiptir. Muzları pürüzsüz bir macun haline getirin ve ardından yüzünüze uygulayın. Hatta ezilmiş muzları bal veya avokado ile karıştırabilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünleri

Piyasada birçok farklı kırışıklık kremi var. En iyi ürünler, kırışıklıkların nedenlerini hedeflemek ve altta yatan sorunu tedavi etmek için formüle edilmiştir. Bu, cildin elastikiyetini korurken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirebilecekleri anlamına gelir. En iyi kırışıklık kremlerinden bazıları, bitkisel yağlar ve yağ asitleri gibi doğal içeriklerden yapılır. Bu bileşenler, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve genç, esnek bir cildi geri kazanmaya yardımcı olur.

Botoks

Yüzdeki kırışıklıklar için Botox genellikle daha genç bir görünüm için hızlı bir düzeltme olarak görülse de, prosedür risksiz değildir. Kalifiye olmayan bir profesyonel tarafından yapılırsa, enjeksiyonlar ciddi yan etkilere neden olabilir. Beauti Science Med Spa’da Botoks’un sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabiliriz. Botoks enjeksiyonu yaptırmadan önce, tıbbi geçmişiniz ve sonuçlarla ilgili beklentileriniz hakkında doktorunuzla konuşun.

Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları
Yüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

Hyaluronik Asit Dolgu Maddeleri

Yüzdeki kırışıklıklardan endişe ediyorsanız hyaluronik asit dolgu maddeleri sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bu dolgu türü ciltte nemi tutabilir, hacim katabilir ve dokuyu yumuşatabilir. Ayrıca vücudun kendi kolajen üretimini de uyarır. Tedavi sırasında şişlik ve morluklar yaşayabilirsiniz, bu nedenle işlem öncesi ve sonrası alkol ve kan sulandırıcı ilaçlarınıza dikkat etmelisiniz.

Glikolik Asit Kabukları

Glikolik asit peelinglerinin pek çok faydası vardır ve yüzünüzde kırışıklıklar varsa, muhtemelen nasıl çalıştıklarını merak ediyorsunuzdur. Asidin kendisi bir alfa hidroksi asittir ve şeker kamışından gelir. Bu madde, hücre yenilenmesini teşvik ederek cildin dönmesine yardımcı olur. Ayrıca kolajen üretimini destekler, cildi güneşin zararlı ışınlarından korur ve gözeneklerin tıkanmasını engeller.

Masaj

Yüz masajına hazırlanırken daima boyun tabanından başlayın. Bu, lenfatik drenajı artıracak ve zaten olgunlaşmış cilde zarar vermekten kaçınacaktır. Tekrarlanan çekme kılcal damarları kırabileceği veya mevcut olanları kötüleştirebileceği için hafif basınç kullanmayı unutmayın. Çok sert ovalamayın, yoksa mikro gözyaşlarına neden olursunuz. Masaja başlamadan önce ellerinizi ve yüz bölgenizi iyice temizlediğinizden emin olun. En kırışıklı bölgelere odaklanarak yaklaşık 20 dakika masaja devam edin.

Retinoidler

Retinoidler daha genç görünen bir cilt elde etmenin en popüler yollarından biridir. A vitamininden türetilen retinoidler, yaşlanma ve sedef hastalığıyla savaşan güçlü antioksidanlardır. Ciltte daha fazla kolajen üretimini tetikleyerek çalışırlar, böylece kırışıklıkların görünümünü azaltırlar. Doktorunuz özel durumunuz için reçete ettiği sürece, yaşlanan cildi tedavi etmek için retinoidleri kullanabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu