Güzellik

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Cilt lekeleri için maske tarifleri yapmanın tam zamanı. Kusursuzluğu elde etmeniz adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için kolları sıvama zamanı. Bu zamana kadar kullanmış olduğunuz tüm kozmetik ürünleri geri plana alarak kısa zaman zarfında kusursuzluğa merhaba diyebilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifi:

Badem yağı
Buğday
Su
Gül Suyu
Yumurta Sarısı
Cilt lekelerinin geri plana alınması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için öncelikle buğdayların üzerine su ekleyelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Önerilen bekleme süresinin ardından buğdaylar şişecektir. Daha sonra buğdayları belender aracılığı ile püre haline getirelim ve içerisine gül suyu ilave edelim. Ardından elde ettiğimiz karışımın içerisine badem yağı ilave ederek harmanlayalım. Bu işlem sırasında yumurtanın sarısını ile beyazını ayıralım. Yumurta sarısını hazırladığınız karışımın içerisine ilave ederek bekletelim. Daha sonra hazırlanılan karışımı problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek 30 dakika boyunca bekleyelim. Lekelerin giderilmesi adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bu maske tarifini haftada bir defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz. Cilt lekelerine kesin çözüm üretmek adına oldukça ideal olan bu maske tarifi aynı zamanda kırmızı lekeler ve sivilce problemi adına da oldukça idealdir.

Güneş Lekelerini Gideren Maske Tarifi

Limon Suyu
Karbonat
Yoğurt
Güneş lekelerinin giderilmesi adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen maske tarifi için öncelikle yoğurdun üzerine 2 yemek kaşığı karbonat ilave edelim. Daha sonra elde edilen karışımın üzerine limon suyu ilave ederek harmanlayalım. Hazırlanılan maskeyi dudak ve göz çevresi haricinde cildimize ince bir tabaka halinde sürelim. 30 dakika bekleme süresinin ardından cildimizi ılık su ile durulayarak temizleyelim.

Sivilce Lekeleri İçin Cilt Maske Tarifi

Maden Suyu
Kil
Su
Badem Yağı
Ergenlik döneminde meydana gelen sivilceler cildin en büyük düşmanı olarak tanımlanmaktadır. Sivilce lekelerini gidermek adına bu zamana kadar kullanmış olduğunuz tüm kozmetik ürünleri geri plana almanın zamanı. Kendi doğal yöntemleriniz ile uygulamaya alacağınız bu uygulamada öncelikle maden suyunu kili aracılığı ile harmanlayalım. 30 dakikalık bekleme süresinin ardından elde edilen karışımın üzerine su ve badem yağı ilave ederek karıştıralım. Bu uygulama sonrasında hazırlanılan maskeyi cilt üzerine çok ince bir tabaka halinde sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Sizler de almış olduğunuz öneriler kısa zaman zarfı içinde tüm leke probleminin geri plana alınmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Mucizevi Maske Tarifi

Yoğurt
Zeytin doğrultusunda Yağı
Badem Yağı
Yoğurt
Türk Kahvesi
Su
Siyah noktalar için mucizevi maske tarifinde öncelikle Türk Kahvesini su aracılığı ile karıştıralım. Daha sonra elde edilen karışımın içerisine 1 çay kaşığı yoğurt, badem yağı ve zeytinyağı ilave ederek harmanlayalım.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu