Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Beyazlatma Maskesi

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Beyazlatma Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? sorusu bir çok kadının merak ettiği maskelerden bir tanesidir. Bizde bu yazımızda merak edilen maske nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır ele aldık. İşte detaylar..

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Beyazlatma Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır? Cilt Beyazlatma Maskesi Cilt beyazlatma maskesi, Hintli kadınların eskiden beri kullandığı bir yöntemdir. Evde yapılan güzellik maskeleri arasında etkili bir yere sahip olan bu yöntem, düzenli şekilde uygulandığı takdirde, cilt rengini 2-3 tona kadar açabilmektedir. Ayrıca güneş lekeleri için de etkili bir uygulama olan bu yöntemi, esmer bir tene sahip olan ve cilt renginin açılmasını isteyen herkes kullanabilir.

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Beyazlatma Maskesi
Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Cilt Beyazlatma Maskesi

Cilt Beyazlatma Maskesi Malzemeleri

1 fincan pirinç

50gr kuru papatya

1 su bardağı su

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bu maske için pirinçler kesinlikle yıkanmadan kullanılmalıdır. 1 bardak su ile papatyaları 5 dakika kadar kaynatalım ve kaynattığımız suyu, papatyalar içindeyken soğumaya bırakalım. Su ılık duruma gelince, papatyaları süzelim ve elde ettiğimiz su ile pirinçleri ıslatalım. Pirinçleri bu suyun içinde yarım saat beklettikten sonra, bu suyu da süzerek bir kaba alalım. Yani sizin de anladığınız üzere kullanacağımız kısım, sadece hazırladığımız su olacak. Suyu hava almayacak şekilde buzdolabında bitene kadar saklayabiliriz. Uygulamayı ise sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç kere yapmalıyız. Hazırladığımız solüsyonu günde üç kere cildimize pamuk ile sürerek, kurumaya bırakmalı ve yıkamamalıyız. Bu şekilde bir ay cilt beyazlatma maskesini kullandıktan sonra, cilt renginizin açıldığını ve varsa lekelerin geçtiğini göreceksiniz.

Evde yapılan güzellik maskeleri arasında, etkili bir yere sahip olan bu maskeyi, bir ay günde üç kere kullandıktan sonra, günde sadece bir kere uygulamak, cilt renginizin açık bir renk tonun da kalmasını da sağlayacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu