Yaşam

Yüz Yağlarından Kurtulmak İçin 4 Mucize Yöntem

Aslında birçok kişi yüzünün fazla geniş olduğunu düşünürken, bunun yüz bölgesinde depolanan yağlardan kaynaklandığını bilmez. Nasıl ki, hızlı kilo verenlerin yüzlerinde bir zayıflama oluyorsa bunu bu şekilde düşünebilirsiniz. Çünkü hızlı kilo verenlerde yağlar hızla erir ve yüz de küçülür. Peki, hızlı kilo vermeden de yüzdeki yağlardan kurtulmak mümkün müdür? İşte bu sorunun yanıtı, wasquare.com’da.

Yüzde toplanan yağların nedenleri uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre şu şekilde sıralanıyor;

Fazla yağ tuz ve şeker alımı,

Obezite,

Kötü beslenme alışkanlıkları ve öğün atlama,

Beta Karoten, A ve C vitaminleri bakımından yetersiz beslenme

Stres,

İlaçların yan etkileri,

Genetik Aktarım

Uykusuzluk

Yüz Yağlarından Kurtulmak İçin 4 Etkili Yöntem

Vücudunuzdaki Yağlardan Kurtulmakla Başlayın

Bu konuda bilgilerin yer aldığı bir çok kaynakta, yüz yağlarından kurtulmak için verilen egzersizler yer alır. Ancak bunlar yeterli ve verimli değildir. Bu nedenle önce vücudu bir bütün olarak ele almak ve vücut yağlarından kurtulmakla başlamak gerekir.

Daha Az Kalori Alın

Eğer fazla kalori aldığınızı düşünüyorsanız bunları yakmanızda ya da daha az kalori almanızda yarar var. Uzmanlara göre 500 gram zayıflamak için 3500 kalori yakmak gerekiyor. Fakat bu oran kişiden kişiye değişiyor. Bu nedenle daha az kalori almaya özen göstermelisiniz.

Kendinizi Aç Bırakmayın

Daha az kalori almak demek aç kalmak demek değildir. Bunu unutmayın ve gün içinde kendinizi aç bırakmayın. Bunun yerine daha az kalorili yiyecekleri sık sık tüketmeyi tercih edin. Gün içinde 500 kalori almamız gerekiyorsa, bunu kurabiye, hamburger ya da bisküvi, çikolata gibi gıdalarla değil, daha sağlıklı gıdalarla almaya özen gösterin.

Egzersiz Yaşam Biçiminiz Haline Gelsin

Beslenme alışkanlıklarınızı daha sağlıklı hale getirdikten sonra sıra egzersiz kısmına geliyor. Bu noktada yapmanız gereken şey sporu ve egzersizleri kendinize bir yaşam biçimi haline getirmek. Sadece yüz yağlarından kurtulmak için değil, genel sağlık için mutlaka gününüzün 20 – 20 dakikasını egzersiz yapmaya ayırın. Bu sizin vücudunuz için yaptığınız en iyi yatırım olacaktır. Fakat spor yapmak için sabırlı olmaya ve kararlı olmaya özen göstermenizde yarar var. Zaman içerisinde kilo vermeye başlayacak, hem yüzünüzdeki hem de bedeninizdeki yağlardan kurtulacaksınız. Diğer yandan uzmanlara göre sporun tok karınla yapılması gerekiyor, çünkü aç karınla spor yapmanız durumunda yağlar yerine kaslarınız eriyor.

Yüzünüzü İnceltecek Kolay Bir Diyet Uygulayın

Yüzünüzün incelmesi sadece egzersiz yapmakla olmaz. Bunun yanı sıra mutlaka sağlıklı ve size uygun bir de diyet yapmanızda yarar var. Paketli gıdaların aşırı tuz, şeker, karbonhidrat ve yağ içerdiğini unutmayın ve bu gıdalardan uzak durarak daha sağlıklı gıdalar tüketmeye özen gösterin. Lifli gıdaların, taze sebze ve meyvelerin bulunduğu bir diyet size çok daha iyi gelecektir.

Öğünlerinizi Asla Atlamayın

Sağlıklı ve doğru beslenmek için sadece doğru şeyler yemek yetmez. Aynı zamanda doğru zamanda yemek de önemlidir. Bu nedenle kesinlikle öğünlerinizi atlamadan beslenin ve ara öğünlerde bisküvi, kurabiye yemek yerine sağlıklı kuru yemişler ve kurutulmuş meyveler tercih edin.

Sağlıklı Yiyecekler Evinizde Bulunsun

Yulaf, yer fıstığı ezmesi, ıspanak, yumurta, somun, esmer pirinç, muz, brokoli, avokado, badem gibi gıdalar evinizde mutlaka bulunsun ve günlük beslenmenize ekleyin. Alkolden mutlaka uzak durun, çünkü alkolün en önemli negatif etkilerinden biri de yüzünüzde şişkinliğe neden olmasıdır.

Bol Su İçin

Vücudumuzun en büyük ihtiyaçlarından biri su içmektir. Ancak bir çok kişi gün içerisinde yeteri kadar su tüketmiyor. Sağlıklı bir vücut için mutlaka bol bol su içmelisiniz. Su tek başına bile detoks etkisi sağlayarak vücudunuzda biriken fazlalıkların dışarıya atılmasını sağlar.

Yüz Yağlarını Yakabilmek İçin Egzersizler

Dilinizi Serbest Bırakın

Diliniz olabildiğince dışarıda olsun ve gözlerinizi de açık tutun. Bu pozisyonda gözleriniz sulanana kadar kalın. Eğer gözleriniz sulanmaya başladıysa, vücudunuzdaki toksinleri de atmaya başladınız demektir. 4- 5 tekrar bu hareketi yaparsanız, yüzünüzün bütün kasları da çalışacaktır.

Gökyüzünü Öpme Duruşu

Çenenizi havaya kaldırarak boynunuzun iyice gerilmesini sağlayın. Bu sırada sanki gökyüzünü öper gibi yapın ve bu sırada ağzınızdan da hava vereye başlayın. Bu şekilde 15 saniye kadar durun ve bu hareketi 4 – 5 tekrar halinde yapın. Çene çizgileriniz bu yoga duruşu sayesinde sıkılaşır ve aynı zamanda da yanaklarınıza can gelir.

Gülen Balık Duruşu

Balık duruşu yaratmak için dudaklarınızı bir araya getirin ve yanaklarınızı içeriye çekin. Bu sırada yavaş nefes alarak, biraz da gülümsemeye çalışın. Düzenli olarak bu egzersizleri yaparsanız çene ve yanak kaslarınız güçlenir.

Tapınak Dansçısı

Bu hareket daha çok yüzün üst kaslarını çalıştırmaya yöneliktir. Hareketi yaparken gözlerinizi açabildiğiniz kadar açın ve bu pozisyonda durabildiğiniz kadar durarak, sağa sola bakın. Bu hareketi 5 – 6 defa tekrar edin. Bu hareket sayesinde özellikle alnınızda zamanın getirdiği çizgiler silinmeye başlayacaktır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu