Güzellik

Yaz Mevsimi İçin Güzellik Sırları Nelerdir?

Yaz Mevsimi İçin Güzellik Sırları Nelerdir? Yılın en sıcak mevsimi olan yaz mevsiminde, birçok problemle karşılaşırız. Cilt kuruluğu, güneş yanığı, saç dökülmesi bunlardan bazılarıdır. Bu sorunlar yaz mevsiminde oldukça yaygın görülen sorunlardır. Ancak çözümleri de çok basittir.

Yaz Mevsimi İçin Güzellik Sırları Nelerdir? Yalnızca mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Aloe vera, papatya çayı, deniz tuzu gibi doğal malzemeleri kullanarak yaz mevsiminde kendinize bakım yapabilirsiniz. Yaz mevsiminde güzellik ve bakımınız için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Papatya Çayı

Papatya Çayı, iltihap giderici ve antioksidan bakımından zengin bir çaydır. Hem vücudunuzu hem de cildinizi zararlı bakterilerden arındırıp iyileşmesini sağlar. Papatya çayı, aynı zamanda yüzünüzdeki leke ve kırışıklıkları azaltır. Yaz boyunca yüzünüzü papatya çayı ile yıkayıp hafta 2 gün papatya çayı içerseniz, cildiniz sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Aloe Vera

Aloe vera, UV ışınlarından kaynaklanan güneş yanığını azaltmaya yardımcı olan bileşenler içerir. Yaz mevsiminde cilt yanıklarınıza taze aloe vera yapraklarının özünü doğrudan uygulayabilirsiniz. Aloe vera, cilt yanıklarınızı birkaç gün içinde tedavi eder. Aynı zamanda cildinizin su toplamasını veya iltihaplanmasını önler. Aynı zamanda aloe vera özünü su ile karıştırıp buz kalıbına koyabilir, ihtiyacınız oldukça buzluktan çıkarıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Yaz Mevsimi İçin Güzellik Sırları Nelerdir
Yaz Mevsimi İçin Güzellik Sırları Nelerdir

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, saç dökülmesini önleyen, saç köklerini güçlendiren bir yağdır. Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda bronzluktan kurtulmak için de kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı sürülen bronzlaşmış bir cilt, orijinal renk tonuna geri döner. Yaz boyunca Hindistan cevizi yağını, yanıklar için veya saçlarınızın kurumasını, dökülmesini önlemek için kullanabilirsiniz.

Deniz Tuzu

Deniz tuzu ciltteki ölü deriyi uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz en güvenli malzemelerden biridir. Deniz tuzu, cildin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olarak cildi kirlerden arındırır.

Kabartma Tozu

Kabartma tozu, ciltteki ölü hücreleri uzaklaştırır. Yeni hücre oluşumunu destekleyerek yeni cilt hücrelerini artırır. Kabartma tozunu kullanmak için suyla karıştırıp macun haline getirin. Daha sonra bu macunla cildinize masaj yapın.

Çay Poşetleri

Siyah çay poşetleri, tanen adlı bir madde içerdikleri için iltihabı ve ağrıyı giderir. Yaz mevsiminde hasar gören cildinize çay poşeti uygulayarak ağrıyı önleyebilir, iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz. Çay poşetlerini yazın gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika bekleterek gözlerinize de bakım yapabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu