Güzellik

Makyajsız da Güzel Görünebilirsiniz

Makyaj yaparak kendini daha güzel hisseden kadınlar, bazen durumu abartarak ciltlerinin bozulmasına sebebiyet verebilmektedir. Ancak makyajsız da güzel görünebilirsiniz. Sadeliğin ve doğallığın popüler olduğu günümüzde aşağıda vereceğimiz ipuçları ile artık sizler de doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabileceksiniz. Makyajsız da güzel görünebilmenin sırlarını öğrenerek sürekli makyaj yapmaktan kaçınacaksınız.

Cildinizi İyi Temizleyin

Güzel görünmenin ilk sırrı cildin çok iyi temizlenmesidir. Sağlıklı bir cildin temelini oluşturan cilt temizliğine özen göstererek cildinizin tazeliğini koruyabilirsiniz. Ancak cilt tipinize uygu bir cilt temizleyici tercih etmeniz bu aşamada doğru olacaktır.

Nem Dengesi Çok Önemli

Işıl ışıl ve size gülümseyen bir cilde sahip olmak için cildinizin nem dengesi çok önemlidir. Yaşınız ve cilt tipinizi göz önünde bulundurarak uygun bir nemlendirici ile özellikle gece yatmadan cildinizi nemlendirmeniz sabah daha sağlıklı bir cilde merhaba demenizi sağlayacaktır.

Göz Çevresi Ekstra Özen İster

Göz çevresi hassas bir bölgedir. Bu bölge için yoğun nemlendirici etkiye sahip kremlerle her gece mutlaka bakım yapılması gerekir. Ayrıca özel serumlarla da destek uygulamalar yapabilirsiniz. Göz kapatıcıları kullanmak yerine gündüzleri de aydınlatıcı etkiye sahip göz çevresi kremleri kullanmanız cildinizin daha rahat nefes almasını sağlayacaktır.

İyi Uyku Cildi Canlandırır

Cildin kendini yenilemesi için uykuya ihtiyacı vardır. Uykusuzluk gözaltında morluklara ve halka oluşumuna da neden olur. Günde en az 8 saat uyuyarak cildinizin kendi kendini onarmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Peelingi İhmal Etmeyin

Haftada 1 kez düzenli olarak cilt tipinize uygun doğal bir peelingi cildinize uygulayarak cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir ve daha canlı ve parlak bir ciltle makyajsız da güzel görünmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Düzenli Bakımınızı Yapın

Kaşlarınızdaki fazlalıkları alarak ve kaşlarınızı da düzenli tarayıp bakımını yaparak son derece bakımlı ve güzel görünebilirsiniz. Kaşlarınız kadar kirpiklerinizde önemlidir. Yatmadan gözlerinize gelmeyecek şekilde vazelinle kirpiklerinizin bakımını yapmanız kirpiklerinizin daha bakımlı, gür ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

Dudaklarınızı Ölü Deriden Temizleyin

Makyajsızda güzelliğinizi ön plana çıkaracak bir diğer ayrıntı da dudaklarınızdır. Haftada 1 kez diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı fırçalayarak dudaklarınızı ölü deriden arındırabilirsiniz. Bu uygulayacağınız peeling sonrası kremsi özellikte bir dudak koruyucu sürerek nemlendirmeniz dudaklarınızı daha canlı gösterecektir.

Güneş Kremi Kullanın

Kış aylarında bile olsa yüksek koruyucu faktörlü güneş kremlerini mutlaka kullanmak gerekir. Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyarak güzelliğinizi de koruma altına alabilirsiniz.

Gülümseyin

Güzelliğinize etki eden gülümsemeyi unutmamak gerekir. Diş bakımınıza özen göstererek bembeyaz bir gülümseme ile güzelliğinizi taçlandırabilirsiniz. Doğal bir gülümseme birçok makyaj ürününü gölgede bırakacaktır.

Saçlar Son Derece Önemli

Makyajsız görünümünüzü saçlarınızla destekleyebilirsiniz. Her zamankinden farklı bir saç kesimi farkınızla birlikte güzelliğinizi de ortaya çıkaracaktır.

Sağlıklı Ve Dengeli Beslenme

Sağlıklı bir cilt için sağlıklı ve dengeli beslenmek şarttır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek cildiniz için yapabileceğiniz en iyi ve en doğru yöntem olacaktır. bol su içmek vücudunuza pek çok fayda sağladığı gibi cildinizin de daha duru, canlı ve parlak görünmesini sağlayacak en önemli içecektir. Su ile vücudunuzdan toksinleri atarak doğal güzelliğinize kavuşabileceksiniz.

 

 

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu