Dekorasyon

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Dinlendirici, her zaman huzur verici, rahat ve şık yatak odası genel olarak her zaman arzu edilmektedir. Yatak odası dekorasyonu sırasında kişinin kendi tarzını her zaman yaratması daha mümkün olmaktadır. Yatak odası dekorasyonunda ilk olarak duvar için seçilen renkler her zaman önemli bir yer tutmaktadır.

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Klasik ve koyu renklerden artık sıkılanlar için mor ve beyaz tavsiye edilen uyumlu renklere geçiş yapabilmektedir. Mor asilliğin rengi iken beyaz zarifliğin rengi olarak bilinmektedir. Mor dinlendirici, beyaz huzur verici etkileri içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle yatak odası için çok ideal renkler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kırmızı ise romantik olsa da kan basıncını arttırdığı için çok tercih edilmemektedir.. Duvar kâğıdı kullanılacaksa eğer duvar için seçilen boyanın duvar rengiyle aynı olması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde köşelerin belirginliği azaltılarak daha ferah bir ortama kavuşabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri
Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Büyük Aynalar Kullanın

Yatak odası dekorasyonları için büyük aynalar yer alabilir.  Böylece oda daha geniş ve ferah yapıya kavuşur. Büyük ayna için yer bulunmuyorsa gardırop kapaklarının aynalı olması tercih sebebidir. Duvar boyunda aynalar bu anlamda kullanışlı bir yapıya sahiptir. Yatak için seçilen malzeme de çok önemli bir durumdur. genel olarak ahşap tavsiye edilir. Yatak ve dolapların farklı renklerde yer alması odayı daha ferah hale getirmektedir. Genel olarak yatağın mor, yatak başlığının beyaz olması tavsiye edilmektedir. Yatağın altına baza ya da çekmeceli özellikli karyola kullanmak da az kullanılan eşyaları yerleştirmede yardımcı olmaktadır. Bu şekilde oda daha düzenli ve rahat bir hale getirebilirsiniz. Aydınlatma da önemli ayrıntılar arasındadır. Asıl ışık kaynağının yanında spot ışıklardan da faydalanmak yatak odası her zaman ideal bir özelliktir.

Doğal Duvar Renkleri Kullanın

Geniş yatak odaları içerisinde yer alan sorunlarından bir tanesi de odanın boş olarak bulunmasıdır. Doğal duvar rengi kullanılmamışsa biraz da odanıza canlılık katabilecek özelliğe sahip gece lambalarıyla modernize işlemi yapabilirsiniz. Odanıza tamamen uyumlu bir kitaplık hem odanın boş görünürlüğünden evin içerisinde hem kötü bir görünümden kurtulmanızı sağlamaktadır. Klasik veya modern bir aynanın renk ve canlılık katacağı için odanız size her zaman kendinizi iyi hissettirmektedir. Büyük aynalar tercih edilmesi gerekmektedir. Aynanın hemen alt kısmına daha rahat makyaj yapabilmeniz adına her zaman küçük makyaj masası koyabilirsiniz. Bunların yanında çerçeve ve tablolar içerisinde odanın daha ferah görünmesine yardımcı olmaktadır. Yatak ucuna puflar koyabilirsiniz. Perdelerinizin rengi için oldukça açık renkleri tercih etmenizi sağlamaktadır. Güneş ışıklarının rahatça girebilmesi için pencerelerin önünü kapatacak eşyaları bulundurabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu