Güzellik

Kesenin Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir?

Kesenin Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir? sorusu bir çok kadın tarafından araştırılan güzellik konuları arasında yer almaktadır. Peki cilt bakımında kese nasıl uygulanır, cilde faydaları nelerdir? gibi merak edilen soruların cevabını sizler için yanıtladık.

Kesenin Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir? Keselenmek tarihten beri insanların, özelliklede Türklerin en eski peeling uygulamasıdır. En önemli yararı, ölü cilt tabakasının hızlı şekilde dökülerek gözeneklerdeki tıkanıklıkların açılmasını sağlamasıdır. Banyo sırasında kullanılması ile derinlemesine cilt temizliği tüm vücutta kolayca sağlanmış olur. Kozmetik ürünler ile peeling yerine, doğal kese ile derinlemesine temizlik hem daha faydalı hem de cilt sağlığı ve temizliği için başarılı bir yöntemdir. Kesenin cilt bakımına etkisi faydaları ve nasıl kullanılmalıdır sorularına şu şekilde cevaplar verilebilir.

Kesenin Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir
Kesenin Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir

Kese Yapmanın Faydaları

Kese Yapmanın Faydaları Nelerdir? Kese yapmak kesinlikle ölü derilerin dökülmesini ve bu işlemin kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. Akne ve benzer oluşumların meydana gelmesini engeller. Yağlı ciltlere sahip olanların salgıladıkları yağ sebebiyle, gözeneklerinde oluşan tıkanıklığı giderir. Kılcal dolaşıma masaj etkisi yaparak, ciltteki ince kan dolaşımının canlanmasına yol açar ve cildin daha parlak daha canlı görünmesini sağlar. Ağır işler ya da mevsimsel etkilerden dolayı aşırı kirlenmiş cildinizi derinlemesine temizler. Hızlı şekilde yenilenen cilt dokusu daha kolay nefes alan cilt sayesinde bağışıklık sisteminde gelişme sağlanır. Selülit konusunda sorunlar yaşayanlar, kese ile selülitten kurtulmak adına zaman kazanırlar. Uygulamadaki masaj hareketi ile daha dinç ve rahatlamış bir cilt sayesinde kaşıntı ve buna benzer sorunlar yaşamadan, konforlu şekilde yaşamak mümkün olmaktadır.

Kese Nasıl Uygulanmalıdır?

Kese Nasıl Uygulanmalıdır? Kesenin cilt bakımına etkisi modern hayatın gereği olarak görülen duş ve daha uzun süreli banyo keyfi sırasında ıslak olarak uygulanması en doğru olan şeklidir. Doğal olarak elde edilen ipek ve yün kesenin, sabunsuz uygulanması ve daha sonra sabunla liflenilmesi önerilmektedir. Uygulanacak bölgenin hassasiyetine göre asla bastırmadan ve ileri-geri ya da dairesel hareketler ile kısa aralıklar ile uygulanması gerekir. Peki, kese ne zaman yapılmalı, haftalık periyotlarda ve haftada bir uygulanması, ciltteki etkilerinin görülmesi adına en doğru olan şeklidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu