Gebelik

Suda Doğum Hakkında Merak Edilen Detaylar!

Suda Doğum Hakkında Merak Edilen Detaylar! Anne adaylarının hamileliğin son haftalarına yaklaşırken en çok merak ettikleri ve araştırma yaptıkları konular arasında doğum yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda daha popüler hale gelen ve vücut ağırlığını hafifletmeye yarayan

Suda Doğum Hakkında Merak Edilen Detaylar! Suda Doğum Nasıl Yapılır? Detayları ve Dikkat Edilecekler hakkında önemli açıklamalarda bulunuyoruz. Sizler de doğum için hazırlanacak olan bir küvet içerisine su doldurulmasına ve bu şekilde gerçekleştirilecek alternatif doğum yöntemlerine hemen göz atabilirsiniz.

Suda Doğum Nedir, Nasıl Yapılır?

Suyun gevşetme özelliğinden faydalanılmasına yönelik bazı uygulamaları kapsayan Suda Doğum Nedir? Nasıl Yapılır? Gibi soruların yanıtlarını böylelikle bulabileceksiniz. Sakinleştirme özelliğinin bulunması sayesinde suda gerçekleştirilecek olan doğum sayesinde ağrıların en hafif düzeylere düşürülmesine olanak verilmektedir. Böylelikle mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin salgılanmasına ve üretilmesine olanak verilecektir. Bu sayede pelvik taban kasları elastik özelliğe kavuşacağından bebeğin geçişi kolay hale gelecektir.

Suda Doğum Hakkında Merak Edilen Detaylar!
Suda Doğum Hakkında Merak Edilen Detaylar!

Suda Doğum Avantajları Var Mı?

Profesyonel ekip ve ekipmanlar sayesinde gerçekleştirilecek olan suda doğumun ne gibi avantajları kazandıracağını merak ediyor olabilirsiniz. Doğumunuzun sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için suyun ısısının gereken seviyelerde ayarlanmasına olanak verilecektir. Anne için faydalarına bakıldığında doğum ağrılarının azaltılması ve mutluluk hormonu üretimi ile fiziksel ve psikolojik rahatlık kazandırılması ilk dikkat çekecek detaylar arasında yer alır. Bebekte ise panik duygusunu yok ederek kendisini güvende hissetmesini sağlar. Doğumun kolay hale gelmesi bebeğin kafatasına ve beyin hücrelerine zarar vermeyecektir.

Suda Doğum Riski Var Mı?

Tüm doğum yöntemlerinde olduğu gibi suda doğum için bazı risklerden söz etmek mümkündür. Bunlar arasında ilk olarak dikkat edilecek riskler göbek kordonu kopması, boğulma veya enfeksiyon riskinin bulunması şeklinde sıralanmaktadır.

Suda Doğum İçin Neler Gerekli?

Sağlıklı, risksiz ve güvenli şekilde gerçekleştirmek isteyeceğiniz doğumunuzu suda yapabilmeniz için bazı şartların oluşması gerekmektedir. Anne adayının 37. Haftasını doldurması, sistematik bir rahatsızlığının bulunmaması, servikal açılmanın en az 4-5 cm civarında olması, rahim kasılmalarının düzenli olması, vajinal bir kanama görülmemesi ve stresli olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda önceki doğumlarında sezaryen yaptırmamış olması da kriterler arasında yer alır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu