Sağlık

Su ve Tuzun Bilinmeyen Mucizesi

Bazen gerçeği bulmak için uzaklara bakarız ve bulamayız. Oysaki gerçek tüm yalınlığı ile önümüzde durmaktadır. İşte tuz ve su’da bunlardan. Şifa için yapılan o kadar deney, arayış, beklenti ve daha bir çok şey. Oysaki su ve tuz keşfedilmeden yüzyıllardır önümüzde duruyordu. İnsanlığın var oluşundan önce tuz ve su vardır. Hatta ilk insanın varoluşu için yeterli olan su ve tuzdan meydana geldiği teorisi bile var. Sağılık için tuzun zararlı olduğu söylensede doğal ve ölçülü tüketilen tuzun vücuda oldukça fazla faydası var. Bir bakıma halı olan uzmanların zararlı olarak belirttikleri tuz softa tuzudur. Yani işlem görmüş, faydalırı az, zararları fazla olan tuzdur. İşlem görmemiş ve az işlenmiş kaya tuzu, deniz tuzunda ise mineraller, vitaminler gibi vücuda yararlı etkin maddeler içermektedir. Dünya genelinde bilinen en fazla mineralli tuz Himayale tuzu, içieriğinde 84 mineral bulunuyor.

Tuzlu Su Nelere İyi Geliyor?

Tuzlu suyun bedenimize bir çok faydası olduğu yapılan araştırmalar ile artık biliniyor. Banyoda, ellerimizi yıkarken ya da ayaklarımıza uygulayacağımız tuzlu su elektrik dengemizde düzenlemeler yaparak, yorgunluğumuzu anında alıyor. Uykusuzluk sorunlarının giderilmesi, ağrıların azalması ve zindelik için sizinde evinizde rahatlıkla uygulayabilceğiniz bu tuzlu su uygulaması hem yapımı kolay, hemde şifalı bir iksirdir. Beyin hücrelermizin birbirleri ile iletişim halinde olması tuz ile gerçekleşiyor. Bedenimizin %75 oranında su ile dolu olması ve bu suyunda önemli bir oranının tuz olması aslında tüm gerçeği bize vermektedir. Yani tuz ve su bedenimiz için önemlidir.

Tuz ve Suyu Faydalı Şekilde Nasıl Tüketiriz?

Tuzu kullanımının bir çok değişik uygulaması var. Bir koca içine yaklaşık 5 litre suya 2 yemek kaşığı rafine edilmemiş özel tuz ilave ederek bunu banyonuzda başınızdan aşağı yavaş yavaş dökebilirsiniz. Bu şekilde elektriksel arınma sağlacak ve kendinizi daha huzurlu ve sağlık hissedeceksiniz. Bir litre su içine koyacağını 1 tatlı kaşığı su ile her akşam ellerinizi yıkarsanız size inanılmaz faydalar sağlayacaktır. Ağrı ve sancı olan bölgeyi tuzlu su ile ovmak sonuç veren bir uygulama. Ayrıca sofralarımızdan eksik olmayan tuzu mutlaka az işlem görmüş kaya tuzu ve ya deniz tuzu olarak kullanmanız alacağınız fayda açısından çok önemlidir. Unutulmaması gereken şey zararlı tuz işlem görmüş, minerallerden arındırılmış rafineri tuzudur. Bu tuzu evimize sokmayarak sağlıklı bir yaşam için ilk adımı atabilirsiniz.

Su tüketimi konusunda her zaman uzmanlar uyarır. İlk susuzluk belirtisi hissettiğimizde bilmemiz gereken beynimizde yeterince suyun kalmadığıdır. Bu susuzluğumuzu giderdiğimizde rahatlama hissetme sebebimizde bundandır. Su içerek baş ağrılarımızı hafifletir, kan dolaşımımızı düzenler, oksijenin hücrelerde daha fazla dolaşmasını sağlar ve zararlı olan tüm toksin ve maddelerin vücudumuzdan kısa sürede atılmasını sağlarız. Unutulmaması gereken tuz ve suyun asla günlük kullanımımızdan eksik edilmemesidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu