Teknoloji

Sosyal Medyada Gördüğünüz Fotoğraflarda En Çok Yapılan 7 Photoshop Hilesi

Artık sosyal medya ortamında güzellik tamamen photoshopla alakalı. Bu nedenle de uzmanlar internet ortamında gördüğünüz fotoğraflara çok fazla özem vermemeniz gerektiğini söylüyor. Çünkü o Mükemmel sandığınız görüntüler gerçek dışı ve yanıltıcı olduğu gibi temel olarak ulaşılmaz. Ayrıca son moda o fotoğraflarda gördüğünüz şeyler gerçekten Ziyade kolay elde edilebilir photoshoplar içeriyor.

Eğer imajınızı ve aklımızı photoshop ve sosyal medya aracılığıyla değiştirmeye istekli iseniz bir kez daha düşünün. Mesela Gigi Hadid gibi hala gerçeklik içerisinde yaşayan ve kendi özünü değiştirmeyen kadınlarda var. Unutmayın ki fotoşop yaparken küçük bir leke düzeltmek ya da bir renk dokunuşu hiç kimseyi rahatsız etmez ama gerçeği parlatmak ya da tamamen yeniden icat etmek arasındaki bu küçük çizgiye atlamamak gerekir. Öyle ki son dönemlerde yapılan araştırmaların sonucuna göre kadınların yüzde yetmişini moda dergisinde 3 dakika boyunca baktıktan sonra Depresyonda olduğunu ortaya çıkardı. Evet, moda dergileri size ilham verici ya da motive edici olabilir ama buradaki her şeyin asla tam olarak doğru olmadığını unutmamanız da yarar var.

Tam da bu nedenle güzelliklerin imkansız standartlarından ziyade sağlıklı bir bedene Sahip olmayı amaçlamalı ve her şekilde gerçekliği kabul etmelisiniz. Bugün sizlere için 7 photoshoplu ve photoshopsuz fotoğrafı hazırladık. Fotoğraflara bir göz atarak belki de artık sosyal medyanın o yalancı dünyasından kendinizi biraz uzaklaştırmak istersiniz…

Artık toplanan sağlıksız bir takıntı haline gelen güzel görünme isteği hayatımıza sosyal medya ve paylaşım siteleri nedeniyle girdi. Ama O sevdiğiniz ünlülerde sizden farklı görünmüyor. Işte fotoğraflar üzerinde en çok yapılan 7 Photoshop…

Lekeleri Yok Etmek

Birçok kişinin en çok başvurduğu photoshop yöntemi lekeleri yok etmek. Sivilce lekeleri ya da hali hazırda olan sivilceler bunların başında geliyor. Sonrasında ise koyu halkalar doğum lekeleri diğer lekeler moda fotoğrafçılığında cildin akıcı düzgünlüğünü bozacak bir kusuru ya da bir anormallik olarak görülüyor. Fotoğrafçıların yaptığı en büyük rötuş ise bu lekeleri yok etmek oluyor.

Cilt kıvrımları ve cilt tonu

Cilt kıvrımlarının neden hiçbir zaman resmin bir parçası olmadığını merak ettiniz mi? Çünkü insanlar estetik değerler den dolayı dikkatlice fotoğraflarla oynuyor ve cildi porselen gibi görünmesini sağlıyor. Tabii ki fotoğraflarda da cildin tamponuna eşit olması için her şey titizlikle ayarlanıyor.

Gözler ve dudaklar

Fotoğraflarda en çok yapılan photoshoplardan biri de gözler ve dudaklar oluyor. Gözler daha keskin ve parlak hale getiriliyor kirpikler yoğunlaştırılır ortaçlar da hafifçe dokunun diyor ve dudaklar genellikle daha kusursuz bir şekle getiriliyor. Tabii ki dudak rengine unutulmuyor ve daha parlak bir doku ile vurgulanıyor.

Diş rengi

Photoshop sürecinin mükemmelleştirdiği diğer bir şeyse diş rengi. Bir fotoğrafta rötuş söz konusu ise ilk bakılacak yer dişler oluyor. Fotoğrafçıların yaptığı en yaygın düzenlemelerden biri dişlerin daha parlak ve beyaz görünmesi. Çünkü herkes daha beyaz ve daha mükemmel bir gülümsemeyi ister.

Saç

Bir kadın için saçlar söz konusuysa hem gerçek hayatta hem de photoshopta bu daha büyük ve daha iyi kaliteyi elde etmek için emek harcamak demektir. Özellikle photoshop konusunda saçlara hacım katmak renklerin yoğunlaştırılması saç parlatıcısı ve donuklukları gidermek gibi birçok oyun söz konusu.

Bel ve kalçalar

Belki de photoshop yapmanın en zor kısmı burası. Şu anda bir kadının bedeni, sadece bir ürün satmak için, sadece güzel bir güzellik standardıyla uyum sağlamak için bu kadar muazzam dönüşümlere maruz kalmak zorundadır. Birçok kadına bu amaçla sadece nasıl görünmesine hissetmesi gerektiği söylenir. Kadınlarda bu durumda ulaşılmaz bir ideali zorlamak için kendilerini günlük birisi olarak görür ve bu da gerçeğini ortadan kalkmasına yerine üzümlü ve üzücü bir fanteziye bırakmasına neden olur. Unutmayın ki kusursuz bir beden diye bir şey asla yoktur çünkü her beden kendi tarzında zaten mükemmeldir. Güzellik bütün şekilleri ve büyüklükleri ile çeşitliliği kucaklamakla alakalıdır. Güzellik her biriniz ile ilgili gerçek ve minnettar olmaktır. Güzellik her ne olursa olsun vücudunu sevmekle ilgili bir de ona iyi bakmak gerekir.

Makyaj

Yetenekli makyaj sanatçıları, kusursuz cilde sahip modeller ve üst düzey makyaj ürünleri her kadının ilgisini çeker. Bunların tamamına sahip olmanın güzelliği bir editör yazısına çevirmek için yeterli olacağını düşünüyorsunuz fakat bazen gerçek hayatta kopyalamayı amaçladığınız bakış dijital bir fantezi den başka bir şey değildir. Fotoğraflar üzerinde yapacağınız bu oynamalar sadece bir yanılsamadan ibarettir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu