Güzellik

Son Zamanların Trendi Skin Cycling Hakkında Merak Edilenler

Son Zamanların Trendi Skin Cycling Hakkında Merak Edilenler! Cilt bakımı, temizlik, maske, tonik, serum ve nemlendirme adımlarından oluşan bir rutindir. Bu temel adımları her gün uygulayarak sağlıklı bir cilt elde etmek mümkündür.

Son Zamanların Trendi Skin Cycling Hakkında Merak Edilenler! Son zamanlarda TikTok gibi sosyal medya platformlarında popüler hale gelen “skin cycling” trendi, cilt bakım rutinimize farklı bir boyut kazandırmaktadır. Bu trend kapsamında, cildinizin ihtiyacı olan özel bakım ürünleri ve yöntemleri kullanarak cildinizin iyileşmesini ve yenilenmesini hızlandırmak mümkündür.

Skin Cycling Nedir

“Skin Cycling” ya da cilt döngüsü, TikTok’da Dr. Whitney Bowe tarafından ortaya atılan bir cilt bakım terimidir. Bu yöntemde, cildinizin ihtiyacı olan farklı bakım ürünleri ve yöntemleri döngü halinde kullanmanız önerilir. Bu döngü 4 farklı cilt bakım rutini içermektedir: Akşam yapmanız gereken bu yöntemde her akşam farklı bir cilt bakım rutini uygulamanız önerilir. Bu sayede cildinizin iyileşmesi ve yenilenmesi hızlandırılmış olur.

Son Zamanların Trendi Skin Cycling Hakkında Merak Edilenler
Son Zamanların Trendi Skin Cycling Hakkında Merak Edilenler

Skin Cycling Aşamaları

1.Gün

İlk olarak yıkadığınız cildinizi peeling uygulayarak temizleyin. Eğer peelingler tanecikli ise, asitli peelingler kullanmayı tercih edin. Rutininizi nemlendirici ile tamamlayın.

2.Gün

2.Gece de cildinizi tekrar temizleyin ve cildinize retinoid içeren ürünlerden herhangi birini uygulayın. İşlem bittikten sonra yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin.

3. ve 4. Gün

Bu aşamalarda, cildinizi toparlamak için yararlı ürünler kullanmalısınız. Cildinizi temizledikten sonra, onarım odaklı ürünleri kullanmalısınız. Ancak, asit ve retinol içeren ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. 4. gecenin sonunda aynı işlemi yapmak için tekrar başa dönün.

Hangi Cilt Tiplerine Uygulanır

Skin Cycling yöntemi Retinoid ürünlerin kullanılmasını içeren yöntemlerden birisidir. Bu yüzden retinoid ürünleri kullanmaya başlamadan önce cildinizin alerjik reaksiyon yaratıp yaratmayacağından emin olmanız önemlidir, özellikle hassas cilt tipiniz varsa. Dr. Bowe, herkesin bu 4 gecelik döngüyü denemesini önerir ancak iltihaplı, pürüzlü ve kaşıntılı bir cilde sahipseniz, temel cilt bakımınıza geri dönmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Skin Cycling Faydaları Nelerdir

Skin cycling sayesinde cildinizi tahriş etmeden peeling ve retinoller gibi cilt bakımı yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Bu döngü sayesinde, cilt bakımı rutinini oturtamayanlar ve devamlılık haline getirmekte zorlananlar, başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu